Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 1.8 16V - Nierówna praca silnika, lekko strzela z tłumika

e3k0 02 Nov 2020 23:53 1608 14
    e3k0
    Level 3  
    Mam lagunę II 1.8 16v. Nierówno pracuje silnik, lekko nim trzęsie. Czasami z tłumika coś lekko strzeli. Byłem na komputerze, nie pokazał błędów w silniku. Wymieniłem świece, sprawdziłem cewki, są równie dobre. Co może być przyczyną?
    e3k0
    Level 3  
    mateklos wrote:
    Witam

A diagnostykę OBD zrobił, można nawet spróbować samemu przy pomocy interfejsu ELM327 coś pokaże.

To wygląda jak:

- nieprawidłowa mieszanka
    - słabe dopalanie
    - nieszczelności w dolocie

Świece dokręcone odpowiedni na moment?

Masz lpg w tym aucie?

Świece dokręcone odpowiedni na moment? Tak
    Masz lpg w tym aucie? Nie, sama benzynka.

Dodano po 3 [minuty]:

Szybki dodatek:
    Na zimnym silniku jakby w ogóle mi nie trzęsło. Dopiero jak trochę pochodzi.
    carrot
    Moderator of Cars
    Któraś cewka przebija do głowicy, jak masz jakąś produkcji Sagem, to możesz wymieniać w ciemno
    e3k0
    Level 3  
    carrot wrote:
    Któraś cewka przebija do głowicy, jak masz jakąś produkcji Sagem, to możesz wymieniać w ciemno

Jak sprawdzić, która cewka przebija?
    koleś kit
    Level 39  
    e3k0 wrote:
    carrot wrote:

No właśnie.To teraz powiedz jak je sprawdzałeś?To typowe wypadanie zapłonu.
    e3k0
    Level 3  
    koleś kit wrote:
    e3k0 wrote:
    carrot wrote:

No właśnie.To teraz powiedz jak je sprawdzałeś?To typowe wypadanie zapłonu.

Na włączonym silniku odpinalem każda kostkę po kolei z każdej cewki. Odpialem pierwsza kostkę , silnik zaczął się bardziej trząść. Wpialem kostkę. I tak z każdą kostką. Na każdej kostce silnik bardziej się trząsł przy odpięciu. Jeśli któraś cewka byłaby zła, wtedy przy odpięciu kostki byłby brak reakcji.
    lukasz12345678910
    Level 30  
    Tam cewki są podpięte szeregowo parami, odpinasz jedna to dwa cylindry przestają chodzić. Jak masz LPG to się szybko diagnozuje. A w Twoim przypadku albo podepnij komputer, albo kup jedna cewkę i podmieniaj aż trafisz
    e3k0
    Level 3  
    lukasz12345678910 wrote:
    Tam cewki są podpięte szeregowo parami, odpinasz jedna to dwa cylindry przestają chodzić. Jak masz LPG to się szybko diagnozuje. A w Twoim przypadku albo podepnij komputer, albo kup jedna cewkę i podmieniaj aż trafisz

Komputer był podpiety, żadnych problemów nie wykazal.
    carrot
    Moderator of Cars
    Jest jeszcze jedna opcja sprawdzenia, trzeba mieć tylko jakiś kabel wn z innego samochodu z długą końcówką do świecy
    e3k0
    Level 3  
    Byłem na drugim komputerze. Usterka sporadyczna : Obwód cewki zapłonowej 2&3.
    Zmieniliśmy cewki z 1 na 2. Po ponownym uruchomieniu silnika znowu pojawił się błąd:
    Usterka sporadyczna : Obwód cewki zapłonowej 2&3.

Spsikałem styki przewodów kontakt-sprayem. Nic nie pomogło.
    Jakieś propozycje?
    lukasz12345678910
    Level 30  
    To masz prawdopodobnie 3 ubitą. Cewki Są spięte szeregowo, 1 z 4 i 2 z 3. Zamień 3 i 4 i będziesz wiedział.

Dodano po 1 [minuty]:

Albo kup Sobie że dwie na zapas i podmień. Używki tańsze od czteropaka.
    e3k0
    Level 3  
    lukasz12345678910 wrote:
    To masz prawdopodobnie 3 ubitą. Cewki Są spięte szeregowo, 1 z 4 i 2 z 3. Zamień 3 i 4 i będziesz wiedział.

Dodano po 1 [minuty]:

Albo kup Sobie że dwie na zapas i podmień. Używki tańsze od czteropaka.

Wymienione. Cały czas pokazuje usterkę sporadyczną: Obwód cewki zapłonowej 2&3.
    e3k0
    Level 3  
    Zostały wymienione 4 cewki i 4 świece. Na komputerze już nie pokazuje żadnych błędów, natomiast auto mi lekko szarpie i bardzo rzadko popuka w tłumik. Okazało się, że na świecach nie było dobrej odległości, zwiększyłem do 0.9. Pokazało mi duże ciśnienie atmosferyczne na komputerze - 102tys. Mechanik powiedział, że duże jest ciśnienie w kolektorze ssącym.
    Ciśnienie w silniku:
    1 pomiar:
    1 cyl - 13,5
    2 cyl - 12
    3 cyl - 10,5
    4 cyl - 12

2 pomiar:
    1 cyl - 13
    2 cyl - 12
    3 cyl - 11
    4 cyl - 13

Wymieniony filtr oleju i powietrza. Wtryski przeczyszczone specjalnym płynem.
    Jakieś rady dalej?
    mateklos
    Level 22  
    Wita m czyli trop był dobry problem z spalaniem wywołany prze świece. .....

Jeśli tylko leciutko wibruje wskazówka obrotomierza to daruj jeśli skoki są cykliczne ..

jeśli zaś robi się różnica powyżej 100 [rpm] t o trzeba sprawdzić jak dawkuje paliwo, układ dolotowy , sumie kiedy też miale tak lecz w aucie innej marki.

Niby wszystko a szczelność na kolektorze sprawdziłeś metoda organoleptycznie czy pod leciutkim ciśnieniem ?
    Jak się przytka filtr to powinien przygasać , pod cisniem dajesz tak 1,5[ata]

Masz tu przykład :

https://www.youtube.com/watch?v=IeIDvEE2Wnk

Twoje aut to nie disel ale metoda jest podobna.

Pozdrawiam