Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płytka z PolarFire SoC oferuje port GbE i 40-pinowe złącze GPIO

ghost666 03 Lis 2020 00:50 531 0
 • Płytka z PolarFire SoC oferuje port GbE i 40-pinowe złącze GPIO
  Sundance wkrótce wprowadzi do sprzedaży swój nowy komputer jednopłytkowy PolarBerry. Ten wyceniony na 995 dolarów moduł obsługuje Linuksa i oparty jest na układzie PolarFire firmy Microchip, który posiada zintegrowany moduł FPGA i procesor RISC-V oraz 4 GB DDR4 i pamięć eMMC, a także podwójny interfejs CAN, gigabitowy port ethernet i 40-pinowe złącze GPIO w standardzie zgodnym z Raspberry Pi.

  PolarFire SoC firmy Microchip ti pierwszy na świecie SoC łączący procesor RISC-V z układem programowalnym. Pojawił się do tej pory w module Aries M100PFS i zestawie PolarFire SoC Icicle Kit firmy Microchip. Teraz brytyjski producent modułów FPGA, firma Sundance poinformowała, że SoM PolarBerry w formacie Raspberry Pi jest wyposażony w hybrydowy SoC. Wkrótce pojawi się w kampanii na Crowd Supply w cenie 995 dolarów. Dostawy zaplanowane są na styczeń.

  Sundance, który ma już doświadczenie w tworzeniu modułów obsługujących Linuksa (np. EMC2-Z7015 SBC oparty na Zynq-7000), nazywa PolarBerry, będący zasadniczo komputerem jednopłytkowym, "pierwszym produkcyjnym i gotowym do wdrożenia SoM z utwardzonym, 64-bitowym, wielordzeniowym systemem czasu rzeczywistego, wykorzystującym układ RISC-V”.

  Zastosowania modułu obejmują obronność, systemy wojskowe, lotnicze, układy wykorzystujące algorytmy uczenia maszynowego, systemy obrazowania i Internetu Rzeczy.

  Z powodu braku gniazda microSD lub portu USB, PolarBerry nie pasuje do typowej definicji komputera jednopłytkkowego, ale z drugiej strony jest to pierwszy moduł tego rodzaju, jaki zaprezentowano z gigabitowy Ethernetowym i 40-pinowym GPIO w standardzie Raspberry Pi. Moduł mierzy 85 mm x 55 mm; można go dodatkowo rozszerzyć za pomocą opcjonalnej płyty nośnej SE215 PCIe.

  PolarBerry jest wyposażony w 4 GB 32-bitowej pamięci DDR4 i 4 GB eMMC. Moduł posiada również 128 MB pamięci Flash NOR SPI do uruchamiania obrazu Linuksa.

  Oprócz opisanego powyżej portu GbE drugi interfejs GbE jest kierowany przez jedno z 3 szybkich złączy Samtec, które zapewniają również interfejsy I/O, w tym m.in. SPI, JTAG i Bank 1 z FPGA. Dwa interfejsy CAN 2.0 są dostępne za pośrednictwem 40-pinowe złącza GPIO, gdzie znajdziemy również I²C, UART i 6x GPIO połączone z CPU i 20x GPIO dla części FPGA , w tym SPI, UART i CAN.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/polarfire-soc-board-has-gbe-port-and-40-pin-gpio/

  Fajne! Ranking DIY
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10090 postów o ocenie 8356, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.