Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Optoma eh 416 problem z optyka

03 Nov 2020 12:50 291 8
  • Level 2  
    Witam, zakupiłem projektor jak w tytule, więc zacznę od tego, projektor kupiony z drugiej ręki, kiedy go podłączyłem, lewy górny róg był nieostry, po przyjrzeniu się pierwszej soczewce zauważylem, że jest brudna i porysowa tak, jakby ktoś ja polerował , postanowiłem ja wyczyścić, użyłem do tego płynu do LCD i ściereczki z mikrofibry, było to robione na zimnym projektorze, po tym całym zabiegu obraz zrobił się jeszcze gorszy stracił ostrość jest jak za mgła. Pytanie brzmi, co można z tym niefartem zrobić?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 30  
    czarny19852 wrote:
    stracił ostrość jest jak za mgła

Niestety, zmieniłeś geometrię soczewki i teraz nic nie da się zrobić.
    No chyba, że masz dostęp do maszyn szlifujących i polerujących soczewki do określonej geometrii.
  • Level 2  
    Ok rozumiem , oczywiście rozmawiamy o pierwszej soczewce może dołączę zdjęcie Optoma eh 416 problem z optyka

Dodano po 7 [minuty]:

Ok niech ktoś mi powie co można z tym fantem zrobić ?
  • Level 34  
    Przecież kolega dufek napisał tobie co możesz z tym zrobić.

Może wymiana soczewki na taką samą jak ta, która jest w projektorze rozwiąże problem.
  • Level 2  
    Ok dziękuje , a czy jest to bardzo skomplikowany zabieg ? Czy lepiej się nie bawić samemu i oddać komuś kto to robi
  • Level 23  
    Może po prostu odwróciłeś soczewkę lub spieprzyłeś co innego, nie da się wyczyścić soczewki zmieniając przy tym jej geometrię, chyba że szlifowałeś ją pilnikiem zdzierakiem!
  • Level 2  
    Ja tego nie rozbierałem , czyscilem tylko płynem do wyświetlaczy LCD , a soczewka jest porysowana jak cholera i tak jak pytałem wcześniej czy da radę to samemu wymienić czy lepiej komuś oddać do naprawy
  • Level 34  
    czarny19852 wrote:
    Ja tego nie rozbierałem , czyscilem tylko płynem do wyświetlaczy LCD , a soczewka jest porysowana jak cholera i tak jak pytałem wcześniej czy da radę to samemu wymienić czy lepiej komuś oddać do naprawy

Jak masz zdolności manualne i odpowiednią wiedzę i masz dostęp do nowej optyki to powinieneś dać radę wymienić. Tylko czy dasz radę ustawić optykę?
  • Level 23  
    Ja też "bystry" jestem jak dziecko we mgle, nawet nie zauważyłem, że chodzi o frontową soczewkę, bo zawsze są problemy z przegrzaną soczewką wewnętrzną. Sprwadź czy obracając soczewką masz w ogóle przejście z ostrości ( wtym przypadku) pozornej, bo jej nie ma), w obie strony, może ktoś ją wykręcał i nieprawidłowo założył i po prostu nie osiąga ostrości na danym dystansie, sprawdź również czy na jakiejkolwiek odległości od soczewki jest ostry obraz, weź kartkę jednobarwnego papieru i odjeżdżaj od soczewki.