Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Dlaczego na Dell e6520 przy dobrej karcie graficznej nie można płynnie grać?

Coswelektrod 03 Nov 2020 19:45 372 15
    Coswelektrod
    Level 4  
    Witam,
    ostatnio dość na spontanie postanowiłem wymienić sobie laptopa. Z della latitude e6420 na e6520. Pierwszy ma i5 2gen i intel hd graphics 3000, a drugi i7 2 gen oraz zintegrowaną kartę graficzną tą samą co pierwszy i dodatkową Nvidia nvs 4200M. Z góry napiszę, że tak ustawiłem tą nvidie jako domyślną kartę graficzną i np. w Minecraft pokazuje, że jest ona używanaz więc powinno być wszytsko w porządku. No i tak. Na tym Dell e6420 grałem sobie w Minecrafta i śmigało fajnie bez jakiś tam największych zacinek, a na Dell e6520 po zmienieniu na tą nvidie przycina mi się ciągle i jest znacznie mniej FPS. Dodam jeszcze że zmieniłem na tym nowym jescze tak dla sprawdzenia Intela na domyślną kartę graficzną i nie dało się ruszać w grze, mimo że w pierwszym laptopie była ta sama karta i śmigało.
    Proszę o pomoc bo nie wiem.co zrobić.
    sosarek

Level 43  
    Jakie systemy na obu, sterowniki zaktualizowane?
    Co z resztą konfiguracji sprzętowej?
    Coswelektrod
    Level 4  
    sosarek wrote:
    Jakie systemy na obu, sterowniki zaktualizowane?
    Co z resztą konfiguracji sprzętowej?

Na obu jest windows 10 home. Sterowniki do kart graficznych zaktualizowane(restart systemu robiłem). Reszta konfiguracji no to 8 ramu i dysk SSD( ram i ten dysk jest przeniesiony z tamtego laptopa)
    sosarek

Level 43  
    Zasilacze o odpowiedniej mocy, oryginalne?
    Coswelektrod
    Level 4  
    sosarek wrote:
    Zasilacze o odpowiedniej mocy, oryginalne?

Zasilacz 130w oryginalny od della. I zauważyłem jeden problem. W ustawieniach grafiki mimo że w ustawieniach Nvidia pozmieniałem na Nvidia nvs 4200M to tutaj pokazuje zintegrowaną tylko.
    sosarek

Level 43  
    Pokaż ustawienia BIOS - powinno tam być coś dotyczącego grafiki.
    badboy84
    Level 42  
    Wydajność tej integry i 4200M jest podobna i raczej nie jest to karta do grania ...
    Coswelektrod
    Level 4  
    badboy84 wrote:
    Wydajność tej integry i 4200M jest podobna i raczej nie jest to karta do grania ...

Ale nawet na Intelu mi chodziły jakieś gierki na starym lapku. A na nowym jak ustawiam na domyślną kartę tego Intela to tragedia. Na nvidi lepiej ale no na starym na Intelu grało się lepiej.
    badboy84
    Level 42  
    Jakie systemy? Jakie procesory? Ilość pamięci? Stan dysków? Temperatury? Rozdzielczość matrycy? Mam dalej wymieniać? Kupiłeś laptopa który ma cyferkę wyżej i myślisz że już powinno być zajefajnie ...
    g107r
    Level 40  
    Różnią się procesorami - nowy jest słabszy od starego?
    Jakie to CPU?
    Co mówią niezależni eksperci, tzn. robiłeś jakiś benchmark, tu i tam, aby porównać wydajność laptopów?
    Jest jeszcze ta możliwość?
    Może nie w sprzęcie leży przyczyna, a w instalacji windowsa, lub gry?
    Nowy laptop, nowa instalacja windowsa?

Jak masz ustawioną rozdzielczość i inne "wodotryski"?
    Jak zmieniłem sobie kilka opcji wyświetlania na inne, lepsze wizualnie, acz obniżające wydajność, to moja HD4000 dostaje już zadyszki :(
    Dobrze działa, ale bez efektów, bo z nimi potrafi sobie nawet poklatkować obraz (kilka FPS).
    Masz tak jak poprzednio, czy może jest coś podwyższone, co skutkuje małym FPS?
    Coswelektrod
    Level 4  
    g107r wrote:
    Różnią się procesorami - nowy jest słabszy od starego?
    Jakie to CPU?
    Co mówią niezależni eksperci, tzn. robiłeś jakiś benchmark, tu i tam, aby porównać wydajność laptopów?
    Jest jeszcze ta możliwość?
    Może nie w sprzęcie leży przyczyna, a w instalacji windowsa, lub gry?
    Nowy laptop, nowa instalacja windowsa?

Jak masz ustawioną rozdzielczość i inne "wodotryski"?
    Jak zmieniłem sobie kilka opcji wyświetlania na inne, lepsze wizualnie, acz obniżające wydajność, to moja HD4000 dostaje już zadyszki :(
    Dobrze działa, ale bez efektów, bo z nimi potrafi sobie nawet poklatkować obraz (kilka FPS).
    Masz tak jak poprzednio, czy może jest coś podwyższone, co skutkuje małym FPS?

Nowy ma i7 2gen a stary i5 2 gen. Więc taktowanie nowy ma lepsze. Rozdzielczość w ,,ustawiania ekranu'' jest maksymalna 1920x1080. Wodotryski? Rozumiem że mogą to być zbyteczne programy? Jak tak to jakie bo nie mam do końca pojęcia czym mogą byc. Ogólnie to przedstawiałem ustawienia 3D na wydajność na maxa. W menedżerze zadań mam ustawiony system na wydajność. Jedyne co mam włączone to ten kwadracik zaznaczania jest niebieski nie przezroczysty. Jeśli chodzi o ekspertów to napisałem tutaj bo nie chce robić z siebie durnia i iść do sklepu i mówić że coś jest nie tak. Wizualnie to 1920x1080 w ustawieniach grafiki ale w grze na nijnizszych jakoś. Nie wiem czy podałem wystarczajaco informacji. Mogę podesłać jakieś ustawienia czy coś dla lepszej diagnostyki.
    Coswelektrod
    Level 4  
    sosarek wrote:
    Pokaż ustawienia BIOS - powinno tam być coś dotyczącego grafiki.
    Dlaczego na Dell e6520 przy dobrej karcie graficznej nie można płynnie grać? Dlaczego na Dell e6520 przy dobrej karcie graficznej nie można płynnie grać?
    Coswelektrod
    Level 4  
    badboy84 wrote:
    Jakie systemy? Jakie procesory? Ilość pamięci? Stan dysków? Temperatury? Rozdzielczość matrycy? Mam dalej wymieniać? Kupiłeś laptopa który ma cyferkę wyżej i myślisz że już powinno być zajefajnie ...

Nie, mówiono mi że będzie wydajniejszy, a narazie wydajniejszy był tamten.
    sosarek

Level 43  
    Widać tylko kartę Intela, poza tym zrób zdjęcie całego okna BIOS a nie tylko środka.
    g107r
    Level 40  
    Coswelektrod wrote:
    Nowy ma i7 2gen a stary i5 2 gen. Więc taktowanie nowy ma lepsze.

Rzeczywiście, czy na papierze? Może jest za słaby zasilacz do konfiguracji z i7, lub nieoryginalny, i CPU nie działa na swoich maksymalnych zegarach?
    Wodotryski to ustawienia obrazu, pewnie to https://www.google.com/search?q=minecraft+ust...=1440&client=firefox-b-d#imgrc=5zwIdpbS16yvNM gdzie ładniejszy obraz = słabsza wydajność sprzętu go tworzącego.
    Coswelektrod wrote:
    Rozdzielczość w ,,ustawiania ekranu'' jest maksymalna 1920x1080
    Stary laptop miał 1600x900? Na takiej rozdzielczości też jest źle?
    Coswelektrod wrote:
    Nie, mówiono mi że będzie wydajniejszy, a narazie wydajniejszy był tamten.

Patrząc po procesorze, pewnie jednak jest, natomiast mając te samo GPU, ten nowy przez rozdzielczość może być słabszy w grach, które będą korzystać głównie z GPU.
    Jak masz oba laptopy, zapodaj im np. 3dmark06, albo coś mniejszego, aby tylko taki test, benchmark, był robiony na jednej standardowej rozdzielczości.

Temperatury i hasło "throttling"?
    Coswelektrod
    Level 4  
    Wymieniłem laptopa na innym, ponieważ był trefny.