Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CYFRAL SMART D do centrali PROEL KDC1803

jedliksko 05 Nov 2020 08:45 1293 2
 • #2
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Fizycznie jest jak najbardziej możliwe. Zaczynamy od znalezienia dwóch żył między którymi będzie napięcie około 8-9 V. Czy będzie działało w 100% sprawnie to już inna sprawa. Bywa z tym różnie.
  Cytaty z naszego poradnika:
  suworow wrote:
  3.1 W przypadku systemu cyfrowego w zasadzie sprowadza się do podłączenia dwóch żył w odpowiedniej polaryzacji pod zaciski + i - i ustawienia zworkami odpowiedniego adresu mieszkania. Suma założonych zworek daje nam odpowiedni numer. I tak gdy nasz numer mieszkania to np 9, to zakładamy zworkę 1 i 8, dla numeru 25 zakładamy zworki 16, 8 i 1.
  Na rynku są też unifony gdzie nie ma zworek adresujących, a numer mieszkania programuje się poprzez klawisze funkcyjne. Jest to np. Proel Pc 512. Instrukcję programowania tego unifonu znajdziemy np na YT.
  Przy wymianie unifonu cyfrowego nie liczmy że po jego prawidłowym podpięciu usłyszymy cokolwiek z panela zewnętrznego. Połączenie nastąpi tylko wtedy, gdy ktoś wybierze z panela zewnętrznego numer naszego mieszkania ustawiony na unifonie. Oczywiście w tym czasie „widełki” naszego unifonu muszą być wciśnięte (słuchawka odłożona)


  suworow wrote:
  2.2 W przypadku systemów cyfrowych takich jak Elfon Optima, Proel, Laskomex, ACO, najlepiej dobrać unifon tegoż producenta lub przez niego polecany do danego systemu. Zdarzało mi się oczywiście stosować z powodzeniem unifony Proela w instalacjach Laskomexa i na odwrót, ale nie sposób dać gwarancję, że zadziała to w ten sposób w każdym przypadku (różne wersje płytek unifonów i różne wersje central).
  Na rynku są unifony cyfrowe "uniwersalne" wyposażone w zworki pozwalające dostosować je do pracy w danym systemie. Dwa najpopularniejsze modele to:
  • Cyfral smart D Instrukcja i filmy instruktażowe na YT
  • Urmet 1132/520 Instrukcja

  Zazwyczaj działają, ale ich uruchomienie nie zawsze musi być łatwe i oczywiste. Zdarza się, żę w danej instalacji taki unifon nie da się uruchomić, lub uruchomiony po jakimś czasie przestanie działać prawidłowo. Najczęściej pojawiają się problemy z otwieraniem czy tz przebijaniem ( unifon zbiera wywołania czy sygnalizację użycia kodu/breloka z innych lokali)
  Przykładowe tematy:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3285031.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17473357#17473357

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16166486#postingbox
 • #3
  jedliksko
  Level 2  
  Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Pozdrawiam