Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Dlaczego przy określonych temperaturach włącza się ABS w Toyocie Avensis T22?

filip2431 21 Nov 2020 01:11 2508 36
    filip2431
    Level 3  
    Jak wymontować bęben od hamulca bębnowego? Bo jest tam chyba samoregulacja i chyba trzeba ( za pomocą śrubokręta ) pokręcić ta samoregulacja w furę lub w dół żeby szczęki się zeszły i żeby można było ściągnąć bęben.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy są stosowane jakieś uszczelnienia do tej piasty? I z jakimi momentami ja dokręcać?
    bandi21
    Level 30  
    Jest tak jak piszesz,trzeba kręcić wkrętakiem ale w którą stronę musisz sam dojść. Jest tylko cieniutki oring żeby to uszczelnić.
    Jakim momentem dokręcić nie wiem,wystarczy że mocno dociągniesz kluczem nasadowym ze standardowej długości pok.rętką
    filip2431
    Level 3  
    Czy te uszczelnienia można dostać osobno ( obojętnie czy będą na stanie w sklepie czy sklep będzie je zamawiał ) czy tylko i wyłącznie w zestawie ( piasta z zintegrowanym łożyskiem + te uszczelnienia )?
    bandi21
    Level 30  
    Jeśli nie będzie w zestawie to dokupisz osobno.Droższe mogą być z uszczelką.
    filip2431
    Level 3  
    Ale gdzie ona wchodzi czy jest gumowa czy jakaś inna?
  • Helpful post
    bandi21
    Level 30  
    Cieniutki gumowy oring który uszczelnia część z koronką względem podstawy do którego piasta jest przykręcona.
    filip2431
    Level 3  
    Witam.
    W zeszła sobotę zrobiłem wymianę piast z tyłu strona lewa i prawa.
    Patrząc od tyłu samochodu zająłem się prawa stroną i tam był defekt a mianowicie
    Dlaczego przy określonych temperaturach włącza się ABS w Toyocie Avensis T22?

O to co mechanik zrobił. Nie byłem u niego z reklamacją.

Tak dla potomnych.
    W moim przypadku nie było w bębnach dziury przez którą można ( za pomocą śrubokrętu ) poluzować napinacz szczęk żeby nie trzymały tego bębna hamulcowego. Udało się zdjąć bez popuszczania regulacji ręcznego ( dźwignia od hamulca ręcznego była opuszczona ). Najwyżej popuścić trochę regulacje ręcznego żeby szczęki "odeszły" od bębna ale trzeba potem pamiętać o regulacji, żeby tylne koła hamowały.

Jeden z kolegów pisał o uszczelce

Dlaczego przy określonych temperaturach włącza się ABS w Toyocie Avensis T22?
    Proszę bardzo o to ona.
    W moim przypadku w środku hamulec z wnęka na koło zębate od abs-u wyglądał w ten sposób

Dlaczego przy określonych temperaturach włącza się ABS w Toyocie Avensis T22? Dlaczego przy określonych temperaturach włącza się ABS w Toyocie Avensis T22? Dlaczego przy określonych temperaturach włącza się ABS w Toyocie Avensis T22? Dlaczego przy określonych temperaturach włącza się ABS w Toyocie Avensis T22? Dlaczego przy określonych temperaturach włącza się ABS w Toyocie Avensis T22? Dlaczego przy określonych temperaturach włącza się ABS w Toyocie Avensis T22?

Ścianka gdzie jest mocowana piasta czterema śrubami została przezemnie przesmarowana cieniutką warstewką smaru do łożysk ( dodatkowe uszczelnienie ). Oczywiście wszystko odtłuszczone, łącznie zetalowym elementem od abs-u w środku piasty. Ostrożnie z czujnikiem abs, akumulator odłączony (!). Czas pracy około 1 godziny na stronę.

Dzięki panowie za pomoc.
    Pozdrawiam.