Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słuchawki + mikser z mikrofonem - podpięcie do komputera

Shmiya 06 Nov 2020 14:26 675 2
 • #1
  Shmiya
  Level 5  
  Cześć.
  Mój problem polega na tym iż posiadam mikser TC-Helicon GO XLR z mikrofonem Shure SM7B i wszystko było pięknie ładnie, bez piszczenia gdy podpinałam zwykłe słuchawki douszne do miksera odsłuch itp.
  Kupiłam sobie słuchawki Steelseries Arctis Pro Wireless z kablem jack 3,5mm, podłączyłam urządzenie tam gdzie podpinałam słuchawki w mikserze i połączyłam to z komputerem do wyjścia LINE IN płyta główna to MSI MEG Z390 ACE
  w Dźwięk > wejście liniowe > właściwości > nasłuchiwanie > nasłuchuj tego urządzenia i w tym momencie są jakieś zakłócenia piski, szumienie - co z tym zrobić, potrzebuję odsłuchu samej siebie i ustawień z miksera - czy filtr antyzakłóceniowy izolator coś pomoże?
  Gdy ustawienie nasłuchiwania urządzenia jest wyłączone nie ma pisku.
 • #2
  DjMapet
  Level 43  
  Shmiya wrote:
  podłączyłam urządzenie tam gdzie podpinałam słuchawki w mikserze i połączyłam to z komputerem do wyjścia LINE IN płyta główna to MSI MEG Z390 ACE

  Nie do końca jest to jasne.
  Jakie gniazdo tego "urządzenia" (tu zapewne chodzi o transmiter BT słuchawek?), połączyłaś z wyjściem słuchawkowym miksera?
  Spróbuj z wyjścia LINE OUT miksera, podać sygnał na wejście LINE IN transmitera słuchawek.

  Shmiya wrote:
  i połączyłam to z komputerem do wyjścia LINE IN

  "TO", to znaczy co? Mikser?
  No i LINE IN to wejście sygnału, nie wyjście!

  Nie lepiej mikser z komputerem połączyć po USB?

  Pozdrawiam.
 • #3
  Shmiya
  Level 5  
  mikser TC-Helicon GO XLR nie posiada wejścia USB
  robiłam wszystko mniej więcej z tym poradnikiem:
  https://www.youtube.com/watch?v=SrsClvE-GBQ&ab_channel=TwoCrafty

  Słuchawki + mikser z mikrofonem - podpięcie do komputera

  więc podłączyłam kabel jack 3.5 mm do portu Phone następnie drugą część kabla podpięłam do Line in do komputera następnie w dźwiękach w Line in zaznaczyłam "Listen to this device" żeby mieć odsłuch i możliwość kontroli poszczególnych ustawień z miksera.
  i są szumy i piszczenie, zastanawiam się czy tak jak na filmiku ta część dodatkowa czy filtr antyzakłóceniowy coś zmienić może?


  - Spróbuj z wyjścia LINE OUT miksera, podać sygnał na wejście LINE IN transmitera słuchawek - mam podsłuch siebie w marnej jakości plus nie mogę sterować dźwiękiem z miksera (gry pod inny kanał, muzyka również)