Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Mi9 - Wi-Fi zrywa połączenie, polepszenie wydajności Modułu Wi-Fi

Marvell_88i8945 06 Nov 2020 20:26 2694 18
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    Witam, od roku jestem posiadaczem Xiaomi Mi9, skusiła mnie jego cena, oraz bebechy, ale od początku w tym telefonie jest problem z Wi-Fi praktycznie trzeba siedzieć przy Routerze, by móc swobodnie korzystać z internetu w tym Smartfonie. Natomiast wystarczy przejść do sąsiedniego pokoju, by już zauważyć praktycznie zanik jakości sygnału Wi-Fi.
    O 5Ghz można zapomnieć, zupełnie nie działa.
    Telefon teoretycznie mam na gwarancji, ale problem jest ogólnoświatowy, gdzie nie tylko ja mam problem z Wifi. Jest jakiś magiczny sposób na polepszenie jakości sygnału Wifi w tym Smartfonie? Instalacje Xiaomi EU guzik dają.
    A Sam Soft Miui 12.0.02 także nie rozwiązuje problemu.
    Ja obecnie mam Xiaomi EU 12.0.5 z odblokowanym Bootloaderem, a także Roota.
    Podejrzewam, że problem jest konfiguracja systemu itd. Jak myślicie?
    EnJoy89
    Level 13  
    Marvell_88i8945 wrote:
    Witam, od roku jestem posiadaczem Xiaomi Mi9, skusiła mnie jego cena, oraz bebechy, ale od początku w tym telefonie jest problem z Wi-Fi praktycznie trzeba siedzieć przy Routerze, by móc swobodnie korzystać z internetu w tym Smartfonie. Natomiast wystarczy przejść do sąsiedniego pokoju, by już zauważyć praktycznie zanik jakości sygnału Wi-Fi.
    O 5Ghz można zapomnieć, zupełnie nie działa.
    Telefon teoretycznie mam na gwarancji, ale problem jest ogólnoświatowy, gdzie nie tylko ja mam problem z Wifi. Jest jakiś magiczny sposób na polepszenie jakości sygnału Wifi w tym Smartfonie? Instalacje Xiaomi EU guzik dają.
    A Sam Soft Miui 12.0.02 także nie rozwiązuje problemu.
    Ja obecnie mam Xiaomi EU 12.0.5 z odblokowanym Bootloaderem, a także Roota.
    Podejrzewam, że problem jest konfiguracja systemu itd. Jak myślicie?

Ja zrezygnowałem z xioami.eu ze względu na wieczne poprawki i problemy. Na twoim miejsciu bym zainstalował globala (jak dla mnie jest bardzo dobrze rozwinięty) i postawił system przez mi flash. Powinno pomóc.
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    Miałem globala, to wręcz katastrofa dla Mi9.
    Eu jako tako działa, ale internet w tym telefonie to koszmar.
    EnJoy89
    Level 13  
    Marvell_88i8945 wrote:
    Miałem globala, to wręcz katastrofa dla Mi9.
    Eu jako tako działa, ale internet w tym telefonie to koszmar.

Miałeś globala i co się działo? Nie gadaj że global dla tego telefonu to tragedia bo parę osób ode mnie ma mi 9 i wszystko działa. Właśnie na globalu. Wygraj poprzez fastboot globala i powinno być okej.
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    Mówisz? Ale, którego Globala? Mam same te najnowsze z miui 12.
    Miałem, i drenował baterię jak smok, Wifi jak zawsze klops, no i responsywność systemu tragiczna.
    EnJoy89
    Level 13  
    Marvell_88i8945 wrote:
    Mówisz? Ale, którego Globala? Mam same te najnowsze z miui 12.
    Miałem, i drenował baterię jak smok, Wifi jak zawsze klops, no i responsywność systemu tragiczna.

Miui aktualizowałeś z poziomu telefonu czy poprzez mi flash? Bo tego nie napisałeś.
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    Poprzez MiFlash jak i przez TWRP.
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    No to tak wgrywałem z blokadą bootloadera tak jak do fabrycznego stanu. Zmieniło to praktycznie nic. Dlatego też wróciłem do Wersji EU.
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    Może. Oddał bym gdyby ten tel byl jeszcze w sprzedaży a słać go do Chin rozumiesz....
    EnJoy89
    Level 13  
    Marvell_88i8945 wrote:
    Może. Oddał bym gdyby ten tel byl jeszcze w sprzedaży a słać go do Chin rozumiesz....

Rozumiem. Mi8 też mam z chin. Możesz spróbować aplikacji do sprawdzenia kondycji baterii. W redmi note 3 wymieniłem na zamiennik firmy greencell. Mogę śmiało polecić. Telefon jak nowy. Bateria trzyma znakomicie. Zdecydowałem się na zmiennik ponieważ pełno słabej jakości podróbek, chociaż zaznaczają że to oryginał. Niestety to nie jest prawdą. Wgraj global poprzez mi flash i na tego się trzymaj. Ja miałem Xiaomi.eu i nie przypadły mi do gustu aktualizacje co tydzień. Jedno naprawiali a drugie psuli. ;)

Link do aplikacji:

AccuBattery
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    No wgrałbym, ja mam EU stabilne, nie weekly beta, to jest tak naprawdę chiński Global.
    Nie wiem może faktycznie global z zablokowanym Bootloaderem. Ale to w żaden sposób nie rozwiązuje kulawego Wifi.
    EnJoy89
    Level 13  
    Marvell_88i8945 wrote:
    No wgrałbym, ja mam EU stabilne, nie weekly beta, to jest tak naprawdę chiński Global.
    Nie wiem może faktycznie global z zablokowanym Bootloaderem. Ale to w żaden sposób nie rozwiązuje kulawego Wifi.

Jak uważasz. Skoro szukasz pomocy i otrzymujesz propozycję i uważasz że to nie rozwiązanie na wifi to sorry ale twój post jest bez sensu.
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    Bo ja próbowałem wszystkiego już. I głównie chodziło mi o konfiguracje ukryte w plikach. A nie o reinstalację systemu. Rozumiesz?
    EnJoy89
    Level 13  
    Marvell_88i8945 wrote:
    Bo ja próbowałem wszystkiego już. I głównie chodziło mi o konfiguracje ukryte w plikach. A nie o reinstalację systemu. Rozumiesz?

Ja też mam xioami. Wgrywam rom poprzez fastboot i wszystko śmiga. I to nie ważne czy to Redmi note 3 pro (mój starszy tel) czy Mi 8 . Znajomi mają Mi 9 i nie narzekają . Tym bardziej na wifi.
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    To jaki ten Rom w jakiej wersji mam wgrać? Możesz podać jakieś konkrety?
    Marvell_88i8945
    Level 12  
    Witaj. Teraz wgrałem poprzez miflash wersję global miui 12.0.0.3 z opcjami clean all and lock. Wgrało się ok bez błędów itd. ale telefon z początku nawet nie chciał dzwonić, nie można było się do mnie do dzwonić cuda wianki, dyskoteka z zasięgiem no jaja jak arbuzy. Teraz od biedy udało się odblokować dzwonienie chociaż, bo wifi dalej jak zaczarowane chodzi rodem z modemu.