Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cykliczne rozłączanie internetu na kilka sekund

wakus456 06 Nov 2020 21:19 540 7
 • #1
  wakus456
  Level 9  
  Witam,

  od czasu formatu laptopa borykam się z problemem rozłączającego się internetu. Sprawa wygląda tak, że średnio co około pół godziny rozłącza internet na kilka sekund, chociaż nawet nie wiem czy można to nazwać rozłączaniem, gdyż ikonka internetu pokazuje, że jest niby wszystko w porządku. Jest to dosyć uciążliwe, gdyż podczas oglądania stream zaczyna się ładować i po kilku sekundach normalnie wraca, a podczas grania online rozłącza mnie z serwerami i wyrzuca z gry.
  Obstawiam, że to może być jakiś problem z laptopem, gdyż na PC wszystko dobrze działa, a oba urządzenia podłączone są przez kabel. Jak wspominałem wyżej, problem pojawił się od czasu formatu. Próbowałem reinstallować sterowniki do karty sieciowej, opcje oszczędzania energii mam wyłączone (w ustawieniach karty sieciowej), wszystko działa na trybie wysokiej wydajności, zmieniałem DNS-y, zmieniałem kabel i nic nie pomogło. Sterowniki karty sieciowej jakie posiadam to Killer E2200 Gigabit Ethernet Controller, natomiast model laptopa to MSI GE70 2PE Apache Pro.
  Ostatnio również zauważyłem, że potrafi wywalić cały sterownik i muszę go reinstallować.

  Z góry dziękuję za pomoc.

  Konfiguracja laptopa:
  Procesor: Intel Core i5-4210H
  Płyta główna: MS-1759
  Windows 10 Home
 • #2
  Tomi51
  Level 13  
  Najpierw ja bym przeskanowal na wirusy za darmo na internecie , bym wzial ESET , nastepnie aktualizacje win.10 i powinno chulac.
 • #3
  wakus456
  Level 9  
  Skanowałem już i żadnego wirusa nie wykryło, Windowsa mam zaaktualizowanego, a problem nadal występuje. Jakieś pomysły jeszcze, bo już powoli tracę nadzieję?
 • #4
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  wakus456 wrote:
  Obstawiam, że to może być jakiś problem z laptopem, gdyż na PC wszystko dobrze działa, a oba urządzenia podłączone są przez kabel.

  Więc raczej sprzęt opa sprawny i sam net.
  Tryb awaryjny z obsługą sieci i testujesz.
  Można też spróbować podmienić przewody od komputera do routera (zamienić miejscami), być może wariuje też sam port RJ45 w routerze (podłączyć do innego portu).

  Przyznam, że to już drugi temat (albo i 3), gdzie ta karta sieciowa Killer się przewija, wszędzie też był W10 - na moje, broją sterowniki sieciówki albo coś jakaś aktualizacja W10.
 • #5
  Tomi51
  Level 13  
  Sprobuj wylaczyc modem internetu na ok 20 sekund, a pozniej routera taz na ok 20 sekund. Mnie to zawsze pomaga,
 • #6
  wakus456
  Level 9  
  W trybie awaryjnym z obsługą sieci wszystko śmiga aż miło, żadnej ścinki. Porty zmieniałem już niejednokrotnie i ciągle to samo. Modem restartowałem również i też nie pomogło. Dodatkowo zauważyłem, że średnio tak co 2-3 dni wyrzuca mi ten sterownik i muszę go reinstalować. Dziwi mnie to bardzo, gdyż przed formatem miałem też Windows 10 i ten sam sterownik, a nigdy taki problem nie występował.
 • #7
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  wakus456 wrote:
  W trybie awaryjnym z obsługą sieci wszystko śmiga aż miło, żadnej ścinki

  Czyli coś zrąbane w systemie.
  wakus456 wrote:
  Dziwi mnie to bardzo, gdyż przed formatem miałem też Windows 10 i ten sam sterownik, a nigdy taki problem nie występował.

  A skąd miałeś poprzednią instalkę W10 a skąd masz obecną?
  Dodatkowo wersja pirat czy oryginalny klucz?

  System pewny, bez grzebania w strukturze systemu:
  https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
 • #8
  wakus456
  Level 9  
  Instalkę systemu brałem właśnie z tego linku zarówno teraz jak i wcześniej, a wersję mam oryginalną, udostępnioną przez uczelnię.