Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3 - Po wyłączeniu immobilisera samochód wchodzi w tryb awaryjny

thetrojan331 07 Nov 2020 14:44 720 5
    thetrojan331
    Level 11  
    Witam,
    Dziadek zakupił sobie Citroena C3 2004r, benzyna.
    Ostatnio samochód nie chciał zapalić. OBD2 (ta kostka z alli za 10zl) pokazał błąd u0028 - błąd komunikacji.
    Nie dało się wykasować błędu. Po jakimś czasie samochód odpalił jak gdyby nigdy nic. Błąd pozostał. Za jakiś czas znów nie chciał zapalić. Tak w kółko. Wyjąłem sterownik, wziąłem kluczyk i pojechałem do elektronika samochodowego. Wyłączył immo. Wróciłem do domu, poskładałem wszystko i auto odpaliło, ale świeci się check engine, cały czas pracuje wentylator chłodnicy (na full) oraz włączył się tryb awaryjny (działa maksymalnie do 2,5 tysiąca obrotów).
    W czym może być problem? Dodam jeszcze, że teraz moja kostka pokazuje błąd P1613-uklad napędowy.
    Dzwoniłem do elektronika, ale mamy przyjechać dopiero w poniedziałek i chciałbym się przed tym doinformować co i jak.

Pozdrawiam,
    beryas
    Level 31  
    Cos jest nie tak jak trzeba zrobione przy immo, lub Ty nagrzebales przy rozbieraniu/skladaniu.
    A kostka za 10zl z ali to wgl szkoda podpinac, no chyab ze do roweru (tez kupionego na ali :D)
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    thetrojan331 wrote:
    Wyjąłem sterownik, wziąłem kluczyk i pojechałem do elektronika samochodowego. Wyłączył immo.
    Tak się nie robi.!!!! CO zepsute trzeba naprawić.
    thetrojan331
    Level 11  
    beryas wrote:
    Cos jest nie tak jak trzeba zrobione przy immo, lub Ty nagrzebales przy rozbieraniu/skladaniu.
    A kostka za 10zl z ali to wgl szkoda podpinac, no chyab ze do roweru (tez kupionego na ali :D)

Nic tam nie można nagrzebać. Odłączony został tylko komputer przy akumulatorze. 3 wtyczki, każda inna.
    Wiem, że ta kostka jest do d**y, ale fakt taktem przy porównaniu z profesjonalnym komputerem (kilkakrotnie) zawsze mniej więcej kierowała na faktyczną usterkę. Przykład. Moja Megane 2 ma uszkodzony czujnik położenia walka rozrządu. Kostka pokazała dokładnie to samo co u mechanika na profesjonalnym komputerze.

Strumien swiadomosci swia wrote:

Tak się nie robi.!!!! CO zepsute trzeba naprawić.

Ja Cię rozumiem, że może i tak się nie robi, ale ja mechanikiem nie jestem. Zostało mi to doradzone przez elektronika, który już nie raz skutecznie pomógł mi z samochodami.

Dodam jeszcze, że przez telefon mi powiedział, żebym przyjechał z samochodem to zmieni soft w komputerze i może zadziała.
    thetrojan331
    Level 11  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    To niech robi, pochwal sie jak skonczy.

Nie ma problemu. Z chęcią się pochwalę co zrobił 😃