Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł Viessmann VITODENS 200 WB2A nie wyłącza pompy obiegowej przez cały rok

e_majsterkowicz 08 Nov 2020 21:13 3021 2
 • #1
  e_majsterkowicz
  Level 9  
  Witam

  kocioł Viessmann VITODENS 200 WB2A z 2005r nie wyłącza pompy obiegowej przez cały rok w trybie tylko CWU ciepłej wody użytkowej.

  Gdzie w ustawieniach szukać przyczyny?

  Wszystko chodziło super do czasu awarii która objawiała się tak:
  włączam kocioł uruchamia się normalnie podgrzewa cwu do wymaganej temperatury 55 stopni osiąga temperaturę gaśnie palnik przechodzi tryb oczekiwania na spadek temperatury cwu poniżej wymaganej np 40 i mniej stopni kocioł już się nie włączy. Resetuje z poziomu klawiatury kotła bez zmian.

  Poszperałem na zacnym forum elektroda.pl wszyscy zalecają do speców w Tomaszowa Lub. wysyłam płyta wraca z rachunkiem na którym widnieje "reset płyty głównej 350 zł" (nic nie naprawiano tani to reset nie był;)

  Montuje w kotle płytę działa kocioł chodzi cwu grzeje jak należy tylko pompa chodzi całą dobę kontakt z serwisem zarzekają się że nic nie wgrywali tylko reset mam szukać w ustawieniach kotła.
  Szukam dzwonie na infolinie Viessmanna lecz brakło wiedzy obsłudze jak to rozwiązać.

  Proszę o pomoc gdzie szukać w ustawieniach serwisowych przyczyny? Instalacja prosta kocioł z zasobnikiem czujnik pogodowy na zewnątrz w domu brak sterowników wszystko idzie z kotła na krzywej grzewczej.


  Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  Expander444
  Level 10  
  Witam,mam podobny problem czy uporałeś się w jakiś sposób z tą usterką?
 • #3
  e_majsterkowicz
  Level 9  
  Nie naprawiłem. Kocioł w środku zimy doznał kolejnej usterki najprawdopodobniej ponownie płyty głównej nie mógł wystartować stwierdziłem że wystarczy poczytałem i wybrałem nowy kocioł Termet Ecodens Gold Plus z lepszą modulcją od 3 kW. Nowy nabytek ma same zalety sporo tańszy jedyne 3500zł w środku same markowe podzespoły (ci sami dostawcy co dla Viessmann Valiant Bunderus DeDrich itp ) sprawność kondensacji jak Viessman polska myśl na światowym poziomie obsługa kodowania banalnie prosta cicha praca w rsodku energooszczędna pompa Willo pwm.

  Najlepsz Termet pięknie moduluje dzięki niskiej mocy minimalnej chodzi caly czas brak taktowania jak w Viessmanie.
  W cenie Viessmanna mam 4 Termety cena jakość porównywalne jesli nawet coś kiedyś się wysypie tania serwis i części bądź wymiana na kolejnego Termeta.