Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł Viessmann VITODENS 200 WB2A nie wyłącza pompy obiegowej przez cały rok

e_majsterkowicz 08 Nov 2020 21:13 1545 2
    e_majsterkowicz
    Level 9  
    Witam

kocioł Viessmann VITODENS 200 WB2A z 2005r nie wyłącza pompy obiegowej przez cały rok w trybie tylko CWU ciepłej wody użytkowej.

Gdzie w ustawieniach szukać przyczyny?

Wszystko chodziło super do czasu awarii która objawiała się tak:
    włączam kocioł uruchamia się normalnie podgrzewa cwu do wymaganej temperatury 55 stopni osiąga temperaturę gaśnie palnik przechodzi tryb oczekiwania na spadek temperatury cwu poniżej wymaganej np 40 i mniej stopni kocioł już się nie włączy. Resetuje z poziomu klawiatury kotła bez zmian.

Poszperałem na zacnym forum elektroda.pl wszyscy zalecają do speców w Tomaszowa Lub. wysyłam płyta wraca z rachunkiem na którym widnieje "reset płyty głównej 350 zł" (nic nie naprawiano tani to reset nie był;)

Montuje w kotle płytę działa kocioł chodzi cwu grzeje jak należy tylko pompa chodzi całą dobę kontakt z serwisem zarzekają się że nic nie wgrywali tylko reset mam szukać w ustawieniach kotła.
    Szukam dzwonie na infolinie Viessmanna lecz brakło wiedzy obsłudze jak to rozwiązać.

Proszę o pomoc gdzie szukać w ustawieniach serwisowych przyczyny? Instalacja prosta kocioł z zasobnikiem czujnik pogodowy na zewnątrz w domu brak sterowników wszystko idzie z kotła na krzywej grzewczej.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Expander444
    Level 9  
    Witam,mam podobny problem czy uporałeś się w jakiś sposób z tą usterką?
    e_majsterkowicz
    Level 9  
    Nie naprawiłem. Kocioł w środku zimy doznał kolejnej usterki najprawdopodobniej ponownie płyty głównej nie mógł wystartować stwierdziłem że wystarczy poczytałem i wybrałem nowy kocioł Termet Ecodens Gold Plus z lepszą modulcją od 3 kW. Nowy nabytek ma same zalety sporo tańszy jedyne 3500zł w środku same markowe podzespoły (ci sami dostawcy co dla Viessmann Valiant Bunderus DeDrich itp ) sprawność kondensacji jak Viessman polska myśl na światowym poziomie obsługa kodowania banalnie prosta cicha praca w rsodku energooszczędna pompa Willo pwm.

Najlepsz Termet pięknie moduluje dzięki niskiej mocy minimalnej chodzi caly czas brak taktowania jak w Viessmanie.
    W cenie Viessmanna mam 4 Termety cena jakość porównywalne jesli nawet coś kiedyś się wysypie tania serwis i części bądź wymiana na kolejnego Termeta.