Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Czy przejściówka do monitora ogranicza wydajność w grach?

MeMiLqPL 09 Nov 2020 18:52 570 5
    MeMiLqPL
    Level 4  
    Witam/Cześć,
    mam problem z komputerem, a właściwie problem z wydajnością w grach.
    Oglądając filmy na yt (link na końcu) doszedłem do wniosku, że jest coś nie tak z moim kompem.
    Mianowicie w grze z 2015 roku - Rise of the Tomb Rider gra chodzi mi na średnich ledwo w 60 FPSach. Natomiast w grze z 2019 roku – Shadow of the Tomb Rider (która de facto powinna być bardziej wymagającą grą) na filmach na yt kogoś komputer osiąga nawet średnio 70 FPSów na ustawieniach ULTRA, i z tego powodu postanowiłem napisać posta bo nie wiem co mam z tym zrobić.

Mam też pewną teorię że to przez moją przejściówkę HDMI --- VGA (link też poniżej) , gdzie HDMI (przejściówki) jest podpięte do karty graficznej, która przechodzi w VGA (i mam podpięty już normalny kabel VGA) który jest podpięty do monitora. Może to przez tą przejściówke i powinienem kupić nowy monitor bo w obecnym mam tylko wejście VGA.

Mój komputer:
    MOBO: Gigabyte B450M S2H
    CPU : AMD Ryzen 5 3600 (6 cores, 12 threads)
    GPU : NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti GAMING X
    RAM: Corsair 16GB(2x8GB) 3600MHz CL18 Vengeance RGB Pro
    HDD: Seagate BARRACUDA 3TB 5400obr. 256MB
    SSD: 256GB SanDisk X400 M.2 2280
    PSU: SilentiumPC Vero L2 600W
    CASE: iBOX Passion V4
    COOLER CPU: SilentiumPC Fera 3

Nie wiem co mam już robić.
    Pozdrawiam

Testy: (nie są moje)

Przejściówka:
    https://allegro.pl/oferta/adapter-konwerter-z...fE58bV5qLaXG-uw1qS2RgZ7GCocfm8KTd2SPYE03Et65M
  • Helpful post
    Dager300
    Level 9  
    Generalnie problem może leżeć po stronie sterownika, aktualizacji windowsa czy innych rzeczy związanych z software, jeśli problem występuje tylko w tej grze to raczej nie ma sie czym przejmować, a przejściówka w raczej 100% nie powoduje spadków wydajnośći a jedynie może powodować gorszą jakość wyświetlanego obrazu czy większe opóźnienie.
    Widzę również, że dysk HDD jaki posiadasz ma tylko 5400 obrotów, może to wpływać na dłuższe ładowanie się gier i lokacji w grach oraz ścinki w losowych momentach mimo wysokiego poziomu fpsów.
    MeMiLqPL
    Level 4  
    Dager300 wrote:
    Generalnie problem może leżeć po stronie sterownika

Wersja sterownika to 27.21.14.5671 z dnia 30.09.2020 r.

Dager300 wrote:
    jeśli problem występuje tylko w tej grze to raczej nie ma sie czym przejmować

W sumie nie gram w jakieś bardziej wymagające gierki (póki co) więc nwm czy to jednorazowy przypadek czy będzie tak wszędzie

Dager300 wrote:
    może powodować gorszą jakość wyświetlanego obrazu czy większe opóźnienie

Dager300 wrote:
    Widzę również, że dysk HDD jaki posiadasz ma tylko 5400 obrotów, może to wpływać na dłuższe ładowanie się gier i lokacji w grach oraz ścinki w losowych momentach mimo wysokiego poziomu fpsów.

No to akurat by sie zgadzało.
    Snarling_Spitz
    Level 11  
    Tak jak koledzy wyżej piszą. Spróbuj dla testu wrzucić grę na dysk SSD, bo go masz i dokonaj testów. Dobrym rozwiązaniem jest też zianstalowanie np. HWmonitor, przy odpalonym dokonać testów i pokazać zrzutu z programu - być może jakiś element mocno się grzeje co powoduje throtling tak by nie uszkodzić podzespołu - wtedy gra może znacznie wolniej działać. Przejściówka nie ma tu nic do wydajności.