Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gorenje Hot-Set BC 6306 ZX + ECD 620 - piekarnik nie dopieka

zygmuntowa 09 Nov 2020 19:22 492 2
    zygmuntowa
    Level 6  
    Dobry wieczór,

proszę o pomoc dotycząca piekarnika. Ostatnio mam problem z niedopiekaniem ciast - prawie wszystkie są surowe albo niedopieczone na środku. Ale tylko te z owocami albo serniki, ogólnie mówiąc wszystkie cięższe. Dzisiaj piekłam mrożoną pizzę i okazuje się, że po bokach gorąca a na środku ledwo ciepła. Gdy piekarnik ostygł włączyłam go ponownie na dolną grzałkę z termoobiegiem i okazuje się, że potrzebował aż 30 minut nagrzanie się do 160 stopni. Gdy włączam górę/dół z termoobiegiem do 200 stopni potrzebuje około 8 minut.
    Co ciekawe ciasto bez nadzienia/chleby/bułki się dopiekają.
    Pytanie - czy to problem z grzałką? Czy szukać problemu gdzie indziej. W domu 6 ludzi i każdy mądrzejszy i chce wymieniać co innego :)

Ktoś pomoże?
  • Helpful post
    kamel2
    Level 20  
    Do sprawdzenia grzałki możliwe że któraś jest uszkodzona ?? i dlatego piekarnik nierówno grzeje i nagrzewa się , druga opcja przełącznik wyboru pracy grzałek.
    nikusert
    Level 40  
    Witam.
    Czy grzałki są sprawne, wystarczy włączyć piekarnik na odpowiednie grzałki jakie mamy zamiar sprawdzić. Włączyć na 5-10 sekund, zbliżyć dłoń (nie dotykać) do grzałki. Powinno być wyczuwalne ciepło z danej grzałki.