Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł ewaluacyjny Infineon Trust-M do Raspberry Pi dla Connected Home

ghost666 10 Lis 2020 10:01 435 0
 • Moduł ewaluacyjny Infineon Trust-M do Raspberry Pi dla Connected Home
  Ponad rok temu donosiliśmy o nowych modułach TPM od firmy Infineon. Teraz moduł ten trafił do zestawów deweloperskich Connected Home, obsługujących bezpieczną komunikację poprzez ZigBee.

  „Optiga Trust-M eval kit” firmy Infineon to moduł dla Raspberry Pi do prototypowania standardu automatyki domowej Connected Home over IP od ZigBee Alliance. Zestaw ewaluacyjny jest zbudowany w oparciu o moduł Trust-M Shield2Go wyposażonej w chip zabezpieczający Trust-M zgodny z EAL6+.

  Układ integruje płytkę Optiga Trust-M Shield2Go wyposażoną w chip zabezpieczający Optiga Trust-M, który jest zgodny ze specyfikacją Common Criteria Certified EAL6+. Chociaż zestaw Optiga Trust-M eval może być użyty do oceny samej technologii Trust-M, która zapewnia podstawę technologii bezpieczeństwa do łączenia urządzeń IoT z chmurą, jego głównym celem jest ocena standardu automatyzacji Connected Home over IP firmy ZigBee Alliance.

  ZigBee Alliance ogłosiło powstanie standardu Connected Home over IP w grudniu zeszłego roku. Bardzo energiczne działania grupy pozwoliły jej wyróżnić na tle innych konsorcjów. Na początek grupa zaproponowała zbudowanie otwartego protokołu w celu ujednolicenia systemów automatyki domowej przy użyciu różnych technologii opartych na protokole IP, w tym WiFi, Thread i Bluetooth, a także prawdopodobnie Ethernet, łączności komórkowej i szerokopasmowej.

  Pomogło również to, że grupa chwaliła się udziałem firm takich jak Amazon, Apple, Google i innych osób zajmujących się automatyką domową. Nawet rywal ZigBee, Silicon Labs, dołączył i poinformował, że specyfikacja Z-Wave będzie otwarta. Grupa ma obecnie 145 aktywnych firm członkowskich, w tym ASSA ABLOY, Resideo, STMicroelectronics i Tuya. Inni członkowie założyciele to IKEA, Legrand, NXP, Resideo, Samsung SmartThings, Schneider Electric, Signify (dawniej Philips Lighting), Somfy i Wulian.

  Infineon, członek Connected Home, oferuje zestaw z Optiga Trust-M jako platformę ewaluacyjną dla Connected Home over IP, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa. Infineon ma ogromne doświadczenie z Raspberry Pi w postaci m.in. wzmacniacza audio MERUS, który prezentował w maju, i który wykorzystuje wzmacniacz MERUS MA12070P.

  Zestaw z Optiga Trust-M jest przeznaczony do testowania bezpiecznych połączeń WiFi i Bluetooth. Zapewnia funkcje bezpieczeństwa, w tym certyfikaty X.509, uwierzytelnianie urządzeń, ECC-256-384 i RSA 2048, zarządzanie kluczami, bezpieczne przechowywanie danych i szyfrowane łącza I²C między hostem a Optiga Trust M. Optiga Trust M Shield2Go z Optiga Trust -M chip zapewnia kontroler EAL6+ wraz z ekranowanym interfejsem I²C do szyfrowanej komunikacji z peryferiami.

  Obsługa kryptograficzna obejmuje ECC NIST P256/P384, SHA-256 i RSA 1024/2048. Płytka może przejść w stan hibernacji „przy zerowym zużyciu energii”, jak mówi Infineon. Do Raspberry Pi dołączony jest adapter do podłączenia modułu.

  Zestaw Optiga Trust-M eval łączy się z innymi zestawami Trust-M, w tym zestawem rozwojowym Optiga Trust M. Ten starszy zestaw zawiera płytkę z mikrokontrolerem XMC1400 2Go i modułem Inventek WiFi/BLE. Produkt może współpracować z innymi płytkami, w tym z Infineon Shield2Go, MikroElektronika Click i Adafruit’s Feather Wing.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/raspberry-pi-security-add-on-helps-evaluate-connected-home-over-ip-spec/

  Fajne! Ranking DIY
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10090 postów o ocenie 8356, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • HelukabelHelukabel