Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryczne ogrzewanie w bloku

13V13 12 Nov 2020 12:57 1689 34
 • #31
  kozi966
  Moderator of Electricians group
  vodiczka wrote:
  Jeżeli mają wszystkie mieszkania (poza twoim przyszłym) to odmowa wspólnoty byłaby niezrozumiała i łatwa do obalenia na drodze sądowej.

  Jest zrozumiała - nie chcą uszkodzeń w odremontowanej klatce co wiązać się będzie z utratą gwarancji danej przez wykonawcę tych prac. I nie obronisz swojego pomysłu w sądzie.
  Pytanie powinno być inne: dlaczego podczas remontu nie wykonano nowej instalacji dla przyłączenia lokalu? No, ale to już poza tematem przewodnim.

  Pozostaje tylko pismo z wnioskiem o uzasadnienie swojej decyzji.
 • #32
  13V13
  Level 5  
  Będę jesze ich męczył. Biorę do swoich kalkulacji ewentualny remont klatki, ale na razie się nie wychylam, zobaczymy jak się potoczy sprawa. Odnośnie ogrzewania zastanawiam się nad panelami na podczerwień. Macie jakieś doświadczenie z tego tupu rozwiązaniem. Są drogie w zakupie, ale tańsze w eksploatacji niż grzejniki elektryczne.
 • #33
  Janusz_kk
  Level 34  
  13V13 wrote:
  Są drogie w zakupie, ale tańsze w eksploatacji niż grzejniki elektryczne.

  'Taniość' ogrzewania nimi wynika tylko z tego że grzeją cię bezpośrednio i szybciej odczuwasz ciepło, ale komfortowe to nie jest bo się tworzą strefy zimne.
  Żeby zagrzać pomieszczenie to trzeba dostarczyć energię i tutaj oba maja podobną sprawność tyle że odczucia inne.
 • #34
  zbich70
  Level 43  
  13V13 wrote:
  Biorę do swoich kalkulacji ewentualny remont klatki
  Tylko nie daj się wrobić, że będziesz na nowo remontował całą klatkę, bo na jednej kondygnacji ułożyłeś przysłowiowy metr przewodu. Są sposoby żeby nową WLZ ułożyć bezinwazyjnie, np. w rurkach lub korytkach.
 • #35
  vodiczka
  Level 43  
  kozi966 wrote:
  Jest zrozumiała - nie chcą uszkodzeń w odremontowanej klatce co wiązać się będzie z utratą gwarancji danej przez wykonawcę tych prac
  Bez przesady. Nie wykluczam, że mogli trafić na cwaniaka, który wyłącza gwarancję pod byle pretekstem ale żaden uczciwy wykonawca nie wyłączy gwarancji na całą klatkę, bo ktoś na jednym piętrze wykuł bruzdę w ścianie lub położył korytka. Patrz post #34.
  Może już nie ma uczciwych wykonawców :?: :cry: