Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW e46 2.2 170KM - Licznik kilometrów ciągle świeci

mozarts0607 10 Nov 2020 17:07 1308 2
    mozarts0607
    Level 10  
    Witam, mam chyba dość nietypowy problem ponieważ przeszukałem już wszystkie możliwe tematy i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

A więc tak, wszystko działało jak należy aż nagle po zgaszeniu samochodu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki zauważyłem, że licznik kilometrów nie gaśnie. Mało tego, przestał również działać centralny zamek z pilota. przekręcając kluczem auto normalnie zamyka. Lecz km świecą ciągle. Doszedłem do wniosku, że jest jakieś zwarcie więc zacząłem szukać.

- Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki. Nie znalazłem przepalonego, przy wyjmowaniu po kolei KM nadal świeciły.
    - Czytałem, że przyczyną może być słaba masa bądź problem z radiem więc go odłączyłem a Masę wyczyściłem i na nowo zakręciłem z użyciem miedzi w sprayu.
    - sprawdziłem wszystkie przekaźniki, odpinałem kostkę od stacyjki. Niestety KM świeciły mimo to.
    - Po podpięciu kompa brak błędów.
    - podmieniałem nawet moduł komfortu w celu zweryfikowania czy problem świecących KM i braku centralnego z pilota są ze sobą powiązane. Ale również nic to nie dało.

Myślę, że jest zwarcie powodujące to, że stacyjka jest jakby ciągle na pozycji 1 to też nie da się zamknąć auta bo jest jakby klucz w stacyjce. nie wiem czy dobrze myślę, jesli nie to poprawcie :P

Bardzo proszę o pomoc bo nie mam już pomysłu gdzie szukać usterki. A zdejmowanie klemy co wieczór doprowadza mnie już do szału :/
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą wskazówkę. :)

Jakby tego wszystkiego było mało dziś tzn. na na 2 dzień po dodaniu postu stało sie dokładnie to samo w moim 2 bmw również e46 :mad2: Duchy?! czy co bo to chyba nie jest mozliwe....
    fifcio13-13
    Level 30  
    Dla mnie to wygląda na problem z immo. Spróbuj wymienić baterię w pilocie, doprogramować jeszcze raz pilot.
    mozarts0607
    Level 10  
    Witam ponownie, dziękuję odpowiedź z informacją co to może być. Jednak udało mi się rozwiązać już ten problem. Napiszę to może komuś się przyda.
    Otóż problem znajdował się w skrzynce bezpieczników, z tym że w tzw. "ukrytych bezpiecznikach e46". Za bezpiecznikami o których wszyscy wiedzą znajduje się czarna kostka do której przychodzi wiązka kabli, po jej zdemontowaniu zdejmujemy znajdującą się pod nią plastikową osłonę a następnie naszym oczom ukazują się "ukryte bezpieczniki" moje były sprawne lecz połączenia były bardzo zaśniedziałe przez co komputer "szalał i wywalało błąd "87 Magistrala K"

Po dokładnym oczyszczeniu wszystkich styków i złożeniu autko ożyło :) central działa, po wyjęciu kluczyka wszystko gaśnie ;)

Nie znam się na pisaniu poradników dlatego z góry przepraszam za niejasności :P dodaję również zdjęcie które powinno wiele wyjaśnić. Może komuś się to przyda :) Co się naszukałem i narozbierałem to moje :D Pozdro! :sm9:

BMW e46 2.2 170KM - Licznik kilometrów ciągle świeci