Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak za pomocą VBA kopiować pliki MSG do Worda, zachowując formatowanie?

bryfok1 10 Nov 2020 17:17 657 6
    bryfok1
    Level 9  
    Witajcie.
    Może ktoś ze światłych użytkowników mi pomoże. Poszukuję (na razie bezskutecznie), rozwiązania takiego problemu:
    W folderze mam pliki msg - maili z Outlooka
    potrzebuję przy pomocy vba skopiować je do Worda zachowując formatowanie, dodając po każdym znak nowej strony.
    Ręcznie to proste - otwieram maila, Ctrl+A, Ctrl+C, wchodzę do Worda Crl+V, Ctrl+Enter i tak po kolei, ale jak jest 40-50 maili to trochę się dłuży....
    dalszy ciąg obrabiania tego już mam gotowy, ale nie wiem jak te maile wkopiowac do Worda.... gdzieś znalazłem coś podobnego, ale kopiuje tylko teks bez formatów....
    ktoś pomoże? albo podpowie gdzie szukac (kopałem już nawet w hinduskich i chińskich YouTubach ;-) )
    Zaczyn dopiero zabawę z VBA, ale się zachęciłem :-).
    Ukłony
    kinggustav
    Level 26  
    Niestety gotowego rozwiązania nie mam, ale ja bym spróbował połączyć się z obiekami tego outlookia (coś a'la : Set Oa=New Outlook.Application), a potem trzeba pokombinować. Próbowałem w ten sposób czytać Excelem (Wordem powinno być podobnie) wiadomości ze skrzynki (działa, ale niezbyt szybko przy wielu mailach w skrzynce), więc powinno się udać i z plików pobrać treść, a może będzie nawet łatwiej. :)
    bryfok1
    Level 9  
    Dzięki za obie propozycje - muszę się jeszcze pouczyć VBA i dalej próbować. Co do zapisywania do Worda - to dotyczy starszej wersji Worda i wymaga ustawienia Worda jako domyślnego edytora maili. Nie sprawdzi się niestety, bo ma to działać na różnych komputerach, bez zmuszania ludzi do zmian ustawień. A maile z interesującą nas treścia są już zapisane oddzielnie w folderze jako plik *.msg .
    Nic to będę szukał dalej.. (Albo jak już się VBA dobrze nauczę może sam wymyślę ;-) )
    clubs
    Level 37  
    bryfok1 wrote:
    Co do zapisywania do Worda - to dotyczy starszej wersji Worda i wymaga ustawienia Worda jako domyślnego edytora maili

Code: dos
    Log in, to see the code
    bryfok1
    Level 9  
    Masz rację - nie próbowałem tego zapisu wcześniej.... Pojawia się taki problem, że te pliki msg są dostarczone hurtem, czyli trzeba by teraz dla odmiany - otworzyć każdy i zapisać jako .doc.
    Nie wiem jak to zautomatyzować - z kopiowaniem Worda do Worda poradzę sobie, pewnie trzeba będzie powalczyć z usuwaniem wierszy z danymi maila (od: temat: itd - bo potrzebuję tylko body, ale to do zrobienia, maile mają jednakowy format więc się jakoś da...
    Założenie było takie, że ktoś dostaje szablon worda i pliki msg i obrabia to kilkoma kliknięciami....
    Ale dzięki za podpowiedź.
    Tomasz