Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch BGS2POW1/11 - odkurzacz po zalaniu nie włącza się

krystian26a 11 Nov 2020 08:31 891 1
NDN
 • #1
  krystian26a
  Level 6  
  Witam,
  Posiadam odkurzacz Bosch BGS2POW1/11, odkurzacz wciągnął trochę wody i gdy był zalany też były próby włączenie z niewiedzy on coś burknął i szybko prąd został wyłączony. Odkurzacz jest na zwijaczu prąd w tym miejscu jest więc do płytki dochodzi, później patrzę miernikiem na przewodu które prowadzą do silnika i tam prąd nie dochodzi, dodam że już to wszystko robię po wysuszeniu wszystkiego :)
  Miernikiem również sprawdziłem przelot od samej wtyczki do niebieskiego kabelka który idzie do silnika i miernik brzęczy ale na czarnym kabelku już tego przelotu nie ma i w sumie nie wiem czy powinno być.

  Temat podobny jak tutaj tylko autor niestety nie dokończył co było winne ;/ https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3291669.html

  Następnie został sprawdzona sprawność triaka za pomocą sposoby z baterią i diodą i działa, dodam że jedna nóżka triaka na brzęczku robi obwód z tym górnym elementem z kółkiem on jest chyba do odprowadzania ciepła czy masa, nie wiem czy jest to dobre ale sposób z baterią i żarówką na sprawdzenie dobrze poszedł. I teraz pytanie co to jest ten czarny element to okrągłe bo jak sprawdzam miernikiem to on nie ma obiegu pewnie w jakiś pewnych sytuacjach jest między nim obieg tak ? do regulacji mocą ?
  Dodam jeszcze że dioda która była tam wlutowana odpadła mi na zdjęciu zaznaczone gdzie, możliwe jest ze jakby dioda urwana to by nie działał odkurzacz ? wątpię ale mogę się mylić.
  Silnik jeszcze nie sprawdzałem ale tylko dlatego że miernik nic mi nie pokazał przy kablach do silnika (miernik ustawiony na 600V DC)
  Proszę co by tu było nie tak

  Bosch BGS2POW1/11 - odkurzacz po zalaniu nie włącza się Bosch BGS2POW1/11 - odkurzacz po zalaniu nie włącza się Bosch BGS2POW1/11 - odkurzacz po zalaniu nie włącza się Bosch BGS2POW1/11 - odkurzacz po zalaniu nie włącza się Bosch BGS2POW1/11 - odkurzacz po zalaniu nie włącza się
 • NDN
 • #2
  wojtek 9007
  Level 39  
  Witam - proszę miernik ustawić na symbol dioda albo na zakres 200Ω

  Dodano po 1 [minuty]:

  Oczywiście szczotki muszą być w szczotkotrzymaczach .