Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nivona CafeRomantica NICR 757 - Ekspres do kawy pryska pianką z mleka

11 Nov 2020 14:34 588 10
  • Level 11  
    Cześć! Mam ekspres do kawy jak w temacie, którym zrobiłem już w sumie wzzystkich rodzajów kaw ponad 10tys nie licząc samej wody i mleka i to bez żadnej awarii. To dobrze świadczy o marce i modelu. Ale pewnego dnia zaczęła wypływać woda spod ekspresu. Rozkręciłem i zauważyłem dziurkę w rozdzielaczu na multizaworze ceramicznym. Skleiłem klejem do metalu i po sprawie było na wiele miesięcy (na zdjęciu widać klejenie). Ale ekspres pewnego dnia kręcił dziwnie silnikiem od multizaworu i zgłaszał błąd nie pamiętam numeru. Wtedy posfanowiłem zrobić mu pełny serwis i wymienić wszystkie uszczelki, wszystkie wężyki, ten klejony rozdzielacz na multizaworze wraz z uszczelką w kształcie plastra miodu, zawór spustowy, zawór pomiędzy grzałką a multizaworem, cały spieniacz bo już gumki nie wchodziły ciasno, gumkę tą pod białym zatrzaskiem na rozdzielaczu na multizaworze (od modeli 8xx) bo do 7xx nie mogłem nigdzie kupić. Uszczelki w zaparzaczu, który regularnie smaruję elementy ślizgowe. Wszystkie części oryginalne.
    Nic już nie cieknie wszędzie suchutko, pięknie robi kawę, mleko też pięknie zasysa itd. Ale jak robi piankę to pryska wszędzie, mało mleka zasysa a temperatura pianki dochodzi do 82 stC mierzona na wylocie pirometrem. Kawa czy to latte czy capuchino jest ogólnie bardziej ciepła niż przed wymianą wężyków, zaworów itd. Tak, że cały układ wodny od zbiornika do wylotu jest nowy. To teraz gdzie jest problem? Bo założenie starego zaworka odpowietrzającego (ta okrągła gumka przeźroczysta wchodząca pod biały zatrzask na.rozdzielaczu multizaworu) nie powoduje, że.leci pianka tylko pryska gorące mleko po wszystkim. Jak natomiast zatkam palcem ten mały otworek podczas robienia pianki to leci bardzo ładnie gorące mleko ale nie pianka (na zdjęciu palcem wskazuję) Nivona CafeRomantica NICR 757 - Ekspres do kawy pryska pianką z mleka . Na cały komplet nowych oryginalnych części wydałem prawie 600zł . Kawa ok mleko ok pianka dramat. Pryska gorącym mlekiem i małą ilość do kubka robi. Macie pomysł co dalej? Układ w pełni szczelny wszystko nowe. Nie ma kamienia bo na cały dom mam zmiękczacz wody z żywicą i nawet w czajniku po 2 latach nie.ma grama kamienia. Ale ekspres na bieżąco codziennie czyściłem, płukałem myłem by na.następny dzień był suchy i gotowy do pracy. Pewnie dlatego 10 tysięcy kaw zrobił bez żadnej awarii. Pomocy z tą pianką. Łukasz. Nivona CafeRomantica NICR 757 - Ekspres do kawy pryska pianką z mleka Nivona CafeRomantica NICR 757 - Ekspres do kawy pryska pianką z mleka Nivona CafeRomantica NICR 757 - Ekspres do kawy pryska pianką z mleka
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 21  
    Witam, a co rozwiązało problem z mieszaniem multizawórem i błędem.... Czy płytki ceramiczne w multizaworze wyczyszczone? Czy czarny zawór między bojlerem a drenażem kupiony od 757...
    Czy na starej gumce od napowietrzacza też lipa?
  • Level 11  
    Tak ceramika wyczyszczona po rozebraniu w płynie przez całą noc się moczyła, wszystkie części kupione do 757 a na starym napowietrzaczu jak pisałem to jest tak samo. Wydaje mi się, że może to być wina właśnie tej gumki ale jedyna dostęona za 19,90zl była do modeli 8xx. To co na zdjęciach i wiele innych uszczelek i wężyków wyrzuciłem już. Zostało mi kupić cały multizawór ake on kosztuje w okolicach 600zł co podnosi koszty do 1200zł. Dlatego wolałbym zlokalizować usterkę w jskimś konkretnym elemencie. Silnik, zaczepy wszystko sparawne w multizaworze. Ta gumka jaką kupiłem do napowietrzania jest czarna ale niczym innym się nie różni od oryginalnej a spzedawca mówił, że montowali gdzieś w 7xx taką i działało, dlatego kupiłem do testów ale niestety nadal nie ma pianki a była rewelacyjna przez jakieś 7 lat.
  • Level 21  
    A czy podczas samego spienianie część pary nie dostaje się na dół do tacy?
  • Level 11  
    Nie. Obserwowałem dokładnie z każdej ze stron czy gdzieś nie wycieka, nie paruje. To co rzuca się w oczy to eysoka temperatura pianki bo 82stC trochę za wysoka bo mleko spienia się w okolicy 60stC. Ale może to wina samej pary jaka leci wraz z mlekiem. Rozbiorę multizawór ponownie i zweryfikuję go.
  • Level 21  
    Witam. Na moje oko to jakby za dużo powietrza dostawał. Osobiście czepiał bym się tutaj drogi podawania powietrza, albo dostaje gdzieś lewe dodatkowo poza gumką napowietrzania. Proszę sprawdzić dokładnie całą drogę powietrza.. Multizawór do rozbiórki i ponownej kontroli, ceramike proponuję rozebrać i przed składaniem lekko przesmarować, do kontroli biała gumką pod głowicą.
  • Level 11  
    Wszyatko rozbierałem wczoraj cały multizawór wyczyszczony i lekko nasmarowany. Lewego powietrza nie zasysa. Ale wg mnie cały zawór do wymiany. Dziś po włączeniu multizawór kręcił dość długo silnikiem i przeszedł do spłukania jak to zwykle. A podczas robienia late miał problem z zassaniem mleka. Jak.przytrzymałem tą gumkę na multizaworze to nalał gorące mleko ale zamiast kawy poleciała sama woda otworem gdzie wylatuje woda np na zieloną herbatę. Tak jakby przestawiał się ten multizawór. Ceramika w multizaworze jest mocno wyślizgana i na sucho przylega tak mocno, że by ją móc oderwać od tego ferrytu to trzeba na bok przesunąć bo tak mocno potrafią te powierzchnie przylegać. Może się wytarły te powierzchnie. Hmmm.
  • Level 11  
    Cześć! Multizawór po ponad 10000 kaw poprostu zużył się i finalnie wymieniłem oprócz tego co w postach powyżej multizawór za 640zł. Teraz pianka jest idealna, dawno tsk ładnej pianki w z.tego ekspresu nie miałem. Multizawór ten nowy miał za krótki przewód do samego silnika więc przelutowałem ze starego inaczej nie dało by się go upiąć i byłby naciągnięty maksymalnie. Mam nadzieję, że post pomoże innym. Pozdrawiam, Łukasz. Nivona CafeRomantica NICR 757 - Ekspres do kawy pryska pianką z mleka Nivona CafeRomantica NICR 757 - Ekspres do kawy pryska pianką z mleka
  • Level 1  
    A można wiedzieć gdzie części były zamawiane, jakiś link albo adres sklepu?
    Właśnie rozebralem wszystko przez wodę wyciekającą spod ekspresu, okazało się że zawór rosi na zgrzewie, i trzeba kupić nowy.
    Dzięki za odpowiedź
  • Level 11  
    Cześć. Multizawór w North i sporo innych części tam kupiłem ale i na Allegro kupowałem. Jedynie co to multizawór miał krótszy przewód ale przelutowałem ze starego. Praktycznie wszystkie części są dostępne od ręki w Polsce.

Dodano po 1 [minuty]:

Możesz kupić też sam rozdzielacz, do tego zaworu co cieknie, trochę ponad 100zł.