Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kingway Coliber Rex 50 - skuter jedzie max 30 km/h, wolno się rozpędza

Mlodzimierz03 11 Nov 2020 16:12 861 2
    Mlodzimierz03
    Level 3  
    Witam, skuter jak w tytule, nie odpalany 2 lata stał w garażu, zmieniłem tylko gaźnik z innego skutera który również nie odpalany był kilka lat. Skuter co prawda odpala, ale trzeba dać mu gaz i przytrzymać dłużej na rozruszniku. Jeszcze dodam że świeca jest czarna na węgiel jak pochodzi tylko kilka sekund. Nasuwa mi się na myśl gaźnik ale czy tylko to. Co zrobić, spróbować wyczyścić czy kupić nowy i co z czarnym nalotem na świecy?
  • Helpful post
    JakuboS87
    Level 10  
    Witam. trzeba rozebrać ten gaźnik w drobny mak i dokładnie go wyczyścić każdy kanał, każdą dysze
    Po wyczyszczeniu i złożeniu śrube-Iglice od składu mieszanki wkręcić do końca i wykręcić ją na około 1,5 obrotu
    wyregulwać zawory Ssący i wydechowy najlepiej na 0.07 - 0.08mm
    Świece zapłonową wymienić trzeba na nową, tylko dobrej jakości np. NGK lub DENSO
    Sprawdzić stan przekładni CVT Czyli Wariator, Rolki wariatora i Sprzęgło.
    Mlodzimierz03
    Level 3  
    Dziękuję za pomoc, nastąpiła mała aktualizacja a więc po wyczyszczeniu gaźnika skuter wczoraj ciężko ale odpalił musiałem się namęczyć sporo, przejechałem się pędził prawie 45 i zgasł sam podczas jazdy . Dziś też nie chciał odpalić albo kilka razy warknął tylko i nic paliwo dochodzi, iskra jest sprawdzany na kilku świecach w tym na nowej a więc sprawdzać wariator, rolki i sprzęgło dalej i zaworki oczywiście?