Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Grand Vitara 2,0 DTI 64 kW 1997r. ciężko odpala

12 Nov 2020 10:39 312 5
  • Level 14  
    Jaki jest problem. Auto bardzo ciężko odpala. Trzeba bardzo długo kręcić, idzie dymek z rury żeby odpalił. To kręcenie jest na granicy wytrzymałości akumulatora. Rozrusznik stan bardzo dobry jak na to kręcenie. Auto szybciej odpali na Plak lub samostart.
    Po odpaleniu silnik pracuje prawidłowo, wręcz wzorowo jak na rocznik i stan samochodu. Po wyłączeniu od razu zapala ale po upłynie już kilku minut jest gorzej.
    Było sprawdzane ustawienie rozrządu i jest prawidłowe, filtr paliwa nowy, dodatkowo zamontowana pompka ręczna do paliwa [nic nie dało zamontowanie pompki ręcznej paliwa]
    Czekam na jakiś pomysł, może ktoś miał podobny problem?
  • Level 14  
    Zapomniałem napisać świece żarowe wszystkie sprawne . Luz zaworowy nie sprawdzany ale ciepły lub zaraz po odpaleniu zapala . Nie wiem ale ja mam na myśli pompę wtryskowa tam jest kilka zaworów i może one . Zdemontować pompę i dać do sprawdzenia no a jak to nic nie wniesie
  • Level 14  
    Czasowe rozwiązanie jest takie. Jak włączę zapłon i kontrolka świec zaświeci i po chwili gaśnie to auto odpali bez problemu. Jak włączę zapłon i kontrolka od świec miga to auto nie zapala. Czasem trzeba kilka razy próbować.