Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres DeLonghi ETAM 36.365MB - leje się woda z dyszy pary podczas uruchamiania

Kicaj75 12 Nov 2020 18:05 750 14
    Kicaj75
    Level 4  
    Witam, użytkuję ekspres Prima donna XS 6-ty rok. Ostatnio pojawiło się coś takiego, że gdy ekspres się włączy nagrzewa się i puka, w tym samym czasie z dyszy pary posikuje woda. Również gdy spieniam mleko, wyłączenie spieniania działa z dużym opóźnieniem i mleko /woda sika i sika a nie wyłącza się z chwilą zadziałania wyłącznika.
    Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym tematem proszę o odzew.
    Pozdrawiam
    Kicaj75
    Level 4  
    Bardzo dziękuje za podpowiedź.Zamówię i wymienię.
    Pozdrawiam
    Kicaj75
    Level 4  
    Witam zawór wymieniony ale nic to nie pomogło.
    ssss
    Level 37  
    Moze odwrotnie go zamontowales 99% odwrotnie
    Kicaj75
    Level 4  
    Nie ma możliwości za bardzo zamontować go odwrotnie.
    Kicaj75
    Level 4  
    Nie ma takiej możliwości bo króciec doprowadzający wodę z pompki jest krótki i prosty patrząc na zawór tak jak są napisy na nim jest od strony lewej .Od góry i z prawej nie ma możliwości także pomylenia bo nie zapasilo by inaczej.Jak na zdjęciu.
    ssss
    Level 37  
    Nalezy nakretke delikatnie poluzowac i szpule przekrecic mialem juz dwa razy ze byl zle zlozony
    Kicaj75
    Level 4  
    Dziękuję za podpowiedź spróbuje to zrobić.
    Kicaj75
    Level 4  
    Witam ponownie
    Odwróciłem ten króciec w zaworze tak jak mi sugerowałeś ale niestety nie ma poprawy woda dalej sika.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    ssss
    Level 37  
    A czy zawor ma napiecie
    Kicaj75
    Level 4  
    Zawór ma napięcie bo pracuje.Zuważylem jeszcze że kiedy przekręciłem ten króciec od zaworu ekspres przestał ubijać mleko.Więc przed chwilą szybko przestawiłem go tak jak był fabrycznie i ubija już.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    ssss
    Level 37  
    My sie nie rozumiemy zawor mial byc obrocony o 180 stopni.Czy przy robieniu kawy jest napiuecie na zaworze
    Kicaj75
    Level 4  
    Witam nie pisałem byłem chory.Ekspres po wymianie wskazanego i sugerowanego zaworu o kilkunastu cyklach powrócił do prawidłowego działania.Bardzo dziękuję za wskazówki i doradę.Pozdrawiam