Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Tiguan 2015 - Słychać chrobotanie po wyłączeniu obiegu zamkniętego

m.skora 12 Nov 2020 21:59 450 6
 • #1
  m.skora
  Level 7  
  Podczas powrotu z pracy usłyszałem coś dziwnego. Dziwne przeskakiwanie z głębi deski po stronie pasażera. Dzieje się to po włączeniu zapłonu nawet na wyłączonej dmuchawie. Hałas wydobywa się z okolic schowka pasażera. Dźwięk trudno opisać. Coś jakby przeskakujący laser na płycie CD, odczytujący stary dysk w komputerze. Takie chrobotanie. Po włączeniu obiegu zamkniętego dźwięk cichnie. Wszystkie kierunki nawiewów działaja. Zmiana prędkości też.
  VCDS nie widzi błedów w klimie. Wyuczenie nastaw podstawowych też przebiega bez problemu. słychać jak się klapy otwierają i domykają do końca. Chrobotanie słychać po wyłączeniu obiegu zamkniętego... po jego włączeniu następuje cisza. Czasami to chrobotanie słychać krócej a czasami dłużej aż ucichnie....do kolejnego użycia obiegu zamkniętego
  To chrobotanie jak już występuje to na kilka sekund ucichnie i znowu cos kilka sekund miele i znowu ucichnie. Wydaje mi sie ze to nie jest dźwięk jakby coś przeskakiwało albo by się zacinało.

  nie jest to taki dźwięk
  https://youtu.be/bKdqdial_YI?t=40 raczej jakby sie coś ciągle ustawiało
 • #2
  fifcio13-13
  Level 30  
  Filtr obecny? Zajrzyj, czy coś nie wpadło do dolotu z zewnątrz.
 • #5
  szyper86
  Level 2  
  Mam podobny problem. Czy udało się Panu znaleźć przyczynę?
 • #7
  m.skora
  Level 7  
  @szyper86 @psauzman problemu nadal nie rozwiazalem bo w lato nastala cisza, a teraz jakos nie mam czasu, Problemem jest silnik klap nawiewu, ktory nie potrafi sie odpowiednio ustawić i cały czas przeskakuje. Nowy kosztuje ok 250zł ewentualnie można wymienić sam potencjometr za 15zl. Żeby sie do niego dostać to trzeba odkręcic schowek pasażera.