Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rewers wyswietlacza LCD

shade_ 13 Paź 2005 19:53 1297 4
  • #1 13 Paź 2005 19:53
    shade_
    Poziom 12  

mam takie pytanie, bo szukam i szukam i nie moge znalezc, w jaki sposob zrobic rewers wyswietlacza LCD ?

Otoz mamy przykladowo taki wyswietlacz:
    rewers wyswietlacza LCD

i teraz chce z tego zrobic rewers, czyli to co jest czarne zeby bylo niebieskie, a to co niebieskie to czarne (nie podswietlone). czy wogole jest to mozliwe do wykonania ?

Tylko wlasnie, nie chodzi mi o programowe rozwiazanie tylko o przerobienie wyswietlacza tak, zeby to co jest wyswietlane bylo poprostu podswietlone

0 4
  • #2 13 Paź 2005 22:50
    dee jay G
    Poziom 26  

Jest możliwe, ale nie we wszystkich wyświetlaczach!
    Raz udało mi się w kalkulatorze zrobić "negatyw", aha i w podwójnym CD playerze, ale nigdzie więcej nie spotkałem się z podobnymi wyświetlaczami, w których było by to możliwe. Sprawdź czy na wierzchu wyświetlacza jest cienka folia. Jeśli jest, to trzeba ją tylko odwrucić i po sprawie :)

Pozdrawiam

0
  • #3 13 Paź 2005 22:58
    gwarych
    Poziom 21  

To zależy czy jest to wyświetlacz podświetlany, czy pracuje ze światłem odbitym, i czy po rozmontowaniu da się oddzielić płytkę polaryzującą, bez uszkodzenia, jeśli tak, to w niektórych modelach dawało się odwrócić tę płytkę i już był negatyw, niekiedy konieczne może być jednak przesunięcie o 90 stopni (zależy od konstrukcji - kierunku linii polaryzacji - ukośny czy prostopadły) i wtedy problem, by tej płytki "wystarczyło" ;) - trzeba by zobaczyć ew. pobawić się z tym wyświetlaczem...

0
  • #4 14 Paź 2005 12:20
    shade_
    Poziom 12  

jest to wyswietlacz podswietlany, jezeli ten wyswietlacz, ktory bede przerabiac, bedzie zawieral ta folie polaryzujaca, to czy zrywajac ja bede mogl ja jeszcze jakos przykleic ? moze trzeba na "mokro" to robic ?

0
  • #5 27 Paź 2005 10:10
    gemiel
    Poziom 21  

Weź folię polaryzacyjną z innego, najlepiej większego i niepotrzebnego wyświetlacza. Pozbądź się kleju i nie mocuj go na stałe. Wymieniaj oczywiście górną warstwę folii jeżeli jest to wyświetlacz z podświetleniem. Nową folię wystarczy włożyć pomiędzy wyświetlacz a maskownicę. Poza tym zawsze będzie można przywrócić obraz pozytywowy poprzez obrócenie folii. Ja brałem folię ze starych laptopów. Zmywać można płynem do naczyń lub mydłem. Tylko delikatnie.

0