Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nivona 758 woda wylewa się na tackę

13 Nov 2020 08:43 246 4
 • Level 2  
  Wita Serdecznie,

  Expres od dłuższego czasu wyświetlał "błąd 8. tel. do serwisu". Wymieniłem silnik zaparzacza wraz z zaworem spustowym kpl. , brak błędów, włącza się idealnie lecz powstał nowy problem. Woda podczas płukania oraz parzenia kawy spływa do tacki zaworem spustowym, uszczelki - brak pęknięć, użytkowany normalnie wiek 2,5 roku. Proszę o pomoc
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Jeśli wszystko zamontowane prawidłowo to wina zaworu. Miałem tak, że nowy zawór nie zamykał do końca.
 • Level 2  
  Dziękuję za podpowiedź wymontuję jeszcze raz i sprawdzę, trochę mnie dziwi że na starym zaworze jest taki sam efekt jak na nowym hmm... ?
 • Home appliances specialist
  Błąd 8 to błąd napędu / zablokowany zaparzacz, rzadziej elektronika.
  Jeżeli po wymianie napędu i zaworu, błąd znikł, a pojawił się cieknący zawór, to albo coś błędnie zamontowane lub usterka nowego zaworu.
  W normalnym stanie zawór ten jest otwarty i dopiero jak napęd jest w miejscu już prasowania kawy, to zawór jest zamykany.
 • Level 2  
  Wszystko rozumiem, expres po włączeniu ma normalną procedurę nagrzewa się i podczas czyszczenia wylewa wodę zaworem drenażowym zamiast górą z dwóch dysz, ale jak podaje gorącą wodę to leci górą ze środkowej i jest OK, zawór drenażowy stary jak i nowy to nowa wersja poprawiona. Wszystko poskładane jest tak jak powinno

  Dodano po 6 [godziny] 39 [minuty]:

  Wyjąłem tacki i definitywnie leci zaworem drenażowym, pomimo że jest nowy, czy to na pewno zawór? Może jeszcze jakieś uszczelki lub smarowanie?