Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kamera samochodowa 70mai A800 4K z kamerą cofania

lubo24 13 Nov 2020 20:26 4200 7
 • #1
  lubo24
  Level 10  
  Chciałbym kupić 70 mai jak w temacie. Nigdzie nie mogę znaleźć danych na temat poboru prądu w trybie parkingowym jak również w trybie czuwania. Przy nagrywaniu w czasie jazdy jest to mniej istotne, ponieważ akumulator jest ładowany.
  Pozdrawiam kolegów.
 • #3
  lubo24
  Level 10  
  Dzięki, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Zasilacz monitorujący napięcie akumulatora i odcinający zasilanie kamery, temat znany.
 • #4
  nomudrek
  Level 36  
  Myślisz, że ktoś kto ma taką kamerę na gwarancji bo jest dostępna od niedawna będzie w nią ingerował aby ci podać ile prądu pobiera. Jeśli producent zadbał o taki zasilacz tzn. iż pobór prądu przez układy kamery jest znaczny. Gdybyś się wysilił to na jednej ze stron podano, że w trakcie rejestrowania pobiera prąd rzędu 1 A, zaś bateria zapewnia jak w większości rejestratorów kilka minut pracy.
  Opis poboru prądu w zakładce opis funkcjonalny.
  https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-70mai-a800-rc06-dual
 • #5
  janek_wro
  Level 29  
  Również się przymierzam do którejś 70mai.
  lubo24 wrote:
  Nigdzie nie mogę znaleźć danych na temat poboru prądu w trybie parkingowym jak również w trybie czuwania.

  Nagrywanie konsumuje około 5W mocy.
  A800 ma tryb pasywny parkingowy, to znaczy jest w czuwaniu, reaguje na akcelerometr, wtedy nagrywa 60 sek, i znów "idzie spać".

  nomudrek wrote:
  Myślisz, że ktoś kto ma taką kamerę na gwarancji bo jest dostępna od niedawna będzie w nią ingerował aby ci podać ile prądu pobiera.
  A po co ingerować? Amperomierz na kablu zasilającym, i już wiadomo.

  lubo24 wrote:
  Zasilacz monitorujący napięcie akumulatora i odcinający zasilanie kamery, temat znany.
  Z tym dodatkowym adapterem zasilającym w 70mai jest kolejny myk. Ponoć w jakimś update aplikacji uniemożliwiono załączenie trybu parkingowego ze zwykłym zasilaczem (tym z zestawu). Chyba tylko po to żeby klient wydał kolejne $15, na dongiel wart $2.
  Ciekaw jestem jak urządzenie odróżnia który to zasilacz? Klucze rezystorowe we wtyczkach? Ktoś zna konkrety? Bo chętnie bym zaoszczędził $15.
 • #6
  lubo24
  Level 10  
  Czy znajdzie się jakiś posiadacz tego zestawu i poda interesujące mnie dane,
  czyli prąd w czasie czuwania? (przy rejestracji jest już znany)
 • Helpful post
  #7
  kkknc
  Level 43  
  Bez znaczenia mam inne kamery i działają. Teraz po tygodniu nie używania padł akumulator. Ale po naładowaniu miał zaledwie 18Ah. Więc jest zużyty, jest już drugi. Mam parę urządzeń które cały czas są włączone. I się tym nie przejmuje. A teraz pomyśl i tak nie starczy ci karty pamięci na obsługę nagrywana. Akumulator to nie jest problem.
  A nagrywanie musisz mieć włączone cały czas. Inaczej może tylko zobaczysz odjeżdżające auto po kolizji. Ale tego nie udowodnisz. Bo samego momentu nie będzie nagranego.
 • #8
  lubo24
  Level 10  
  Temat rozwiązany. Zamykam wątek