Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WAN2826EPL/36 - problem z pierwszym uruchomieniem

kotkunspbcrew 14 Nov 2020 17:03 1950 10
Bosch
    kotkunspbcrew
    Level 9  
    Witam,
    mam problem z pierwszym uruchomieniem nowej pralki jak w opisie. Po wybraniu programu i wciśnięciu start drzwiczki nie zamykają się i mruga ikona jak na fotografii wraz z sygnałem dźwiękowym. Pralka podłączona zgodnie z instrukcją: woda jest, odpływ jest, zabezpieczenia zdemontowane.
    Co może być przyczyną tego problemu? Wcześniej miałem podobną pralkę i nigdy nie było takiego problemu.
  • Bosch
    Kenworth 18
    Level 42  
    Dociśnij drzwi pralki, ale z umiarem i jeśli drzwi się zablokują i rozpocznie pracę to musisz zgłosić problem do sklepu bo może być problem z wadliwym montażem drzwi itp. Jeśli pralka nadal nie ruszy to pozostanie Ci tylko reklamacja sprzętu.
    PS. Pisząc nowa pralka masz na myśli nowy sprzęt że sklepu a nie odkupioną od kogoś?
  • Bosch
    kotkunspbcrew
    Level 9  
    Pralka nowa, tylko czekała miesiąc na pierwsze uruchomienie aż się wprowadzę na nowy dom.
    Drzwi pralki już próbowałem dociskać za nim tutaj napisałem i niestety bez rezultatu. W poniedziałek będę dzwonił na serwis.
    Piotr2608

Level 40  
    A instrukcje rozwiązywania problemów?

Grzegorz740
    Level 36  
    Zrób tak jak jest napisane w instrukcji rozwiązywania problemów. Bo może jest przyczyna w opisywanych sytuacjach.

Jak po tym nadal będzie problem z pralką to w tedy należy zgłosić usterkę do serwisu.
    kotkunspbcrew
    Level 9  
    W pierwszej kolejności zasiągnąłem po instrukcje rozwiązywania problemów i kilku krotnie sprawdzałem możliwe rozwiązania i niestety bez skutku.
    Piotr2608

Level 40  
    A tak tylko zapytam proforma - śruby transportowe zostały odkręcone?
    kotkunspbcrew
    Level 9  
    Tak jak wyżej pisałem zabezpieczenia zdemontowane.
    Kenworth 18
    Level 42  
    Jeśli czujesz się na siłach to zdejmij opaskę zaciskową z fartucha i odwiń fartuch by zerknąć czy przypadkiem w trakcie transportu nie wypadła wtyczka blokady drzwi. Jest sporo filmów na YouTube pokazujących jak to zrobić, ale oczywiście nie namawiam do tych działań bo sprzęt jest na gwarancji i musiałbyś zrobić to na tyle delikatnie by nie pozostawić śladów swojej ingerencji bo w przeciwnym wypadku możesz utracić gwarancję.
    kotkunspbcrew
    Level 9  
    Dzisiaj serwis wymienił zamek/blokadę drzwi, moduł sterujący i dopiero działa. Nowa pralka a tu taki psikus....
    Dziękuje wszystkim za zainteresowaniem tematu. Pozdrawiam!