Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jammer urządzeń rc - nie wiem jak wykonać

Frank7472 14 Nov 2020 17:19 2202 8
    Frank7472
    Level 4  
    A konkretnie Chciałbym stworzyć jammer RC obejmujący częstotliwości od 27mhz do 40mhz o zasięgu min 15 metrów który wywoływał by zakłócenia samochodów rc, dronów rc i zabawkowych łódek. zależy mi żeby był zasilanyna baterie
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kicajbas
    Level 31  
    Witam
    A czy kolega poczynił już jakieś kroki w tym kierunku?
    Jammer urządzeń rc - nie wiem jak wykonać

Pozdr.
    cirrostrato
    Level 37  
    Frank7472 wrote:
    A konkretnie Chciałbym stworzyć jammer RC obejmujący częstotliwości od 27mhz do 40mhz o zasięgu min 15 metrów który wywoływał by zakłócenia samochodów rc, dronów rc i zabawkowych łódek. zależy mi żeby był zasilanyna baterie
    Dlaczego jesteś tak złośliwy?

Moderated By c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.14. Nie wysyłaj wiadomości nie związanych z tematem lub w złym dziale forum.

c2h5oh
    Moderator
    Frank7472 wrote:
    ...Chciałbym stworzyć jammer RC obejmujący częstotliwości od 27mhz do 40mhz o zasięgu min 15 metrów który wywoływał by zakłócenia samochodów rc, dronów rc i zabawkowych łódek...

To co chcesz zrobić nie będzie działało. Urządzenia o których piszesz pracują na częstotliwościach megahercowych (MHz) a Ty chcesz zbudować coś co pracuje na milihercach.
    cirrostrato
    Level 37  
    Panie moderatorze, dlaczego pije pan do mnie a nie do kogoś, kto dla zabawy chce popsuć zabawę maluchom lub nawet rozwalać zawody radiomedeli, ponadto nadawanie w tym całym paśmie jest dozwolone, bez pozwolenia, tylko w przyznanych modelarzom wąskich pasmach, reszta jest NIELEGALNA. Ale łatwiej naskoczyć na mnie niż z marszu wykasować ten NIELEGALNY temat.

Moderated By c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.14. Nie wysyłaj wiadomości nie związanych z tematem lub w złym dziale forum.
    Regulamin punkt 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Pisząc, że jest to "NIELEGALNY temat" wprowadzasz w błąd Autora tematu i innych czytających.
    Jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie Autora tematu to powstrzymaj się od pisania. Tym bardziej, że już dwa razy złamałeś regulamin.

cirrostrato
    Level 37  
    Czyli legalne jest zakłócanie produkowanych zabawek z urządzeniami do zdalnego sterowania sprzedawanych w każdym markecie, temat o tyle dla mnie istotny, że kupiłem zabawkę zdalnie sterowaną dla wnuka i chce wiedzieć, czy jeśli ktoś z postronnych zakłóci pracę zabawki (pracującej w dozwolonym paśmie) mogę mu COKOLWIEK ZARZUCIĆ. Proszę o konkretną odpowiedź (nie tylko moderatora) na pytanie stricte techniczne a nie zasłanianie się regulaminem, autor pytanie napisał dokładnie do czego potrzebne mu jest to urządzenie. Urządzenie takie potrafię wykonać ale nie będę podawał jak bo zastosowanie jego było by, w zamiarze autora tematu, NIELEGALNE. Gdyby autor tematu chciał wykonać urządzenie do zdalnego sterowania pracujące w dozwolonych przepisami do tego pasmach (nie potrzeba zezwoleń na pasma zdalnego sterowania) chętnie służę pomocą. Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    c2h5oh
    Moderator
    By rozwiać wątpliwości i zakończyć niepotrzebną dyskusję proszę zapoznać się ze stanowiskiem UKE:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9035683#9035683
    Najważniejsze:
    " ...uprzejmie informuję, że konstruowanie urządzeń nie jest nielegalne. Spełnienie określonych warunków wymagane jest dopiero w chwili wprowadzenia urządzenie do obrotu lub rozpoczęcia używania go."

Jeżeli ktoś zobaczy i udokumentuje, że Autor tematu zbudowane przez siebie urządzenie wprowadza do obrotu lub rozpoczął jego używanie to proszę i informację. Wtedy podejmiemy odpowiednie działania.
    Proszę o konkretne odpowiedzi na postawione przez Autora tematu pytania a nie o wykładnię prawa w w wykonaniu amatorskim. Kolejne "porady prawne" trafią do kosza.
    Frank7472
    Level 4  
    Zamykam temat ponieważ nie chcę być nazywany jako "złośliwy"