Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabelek USB - RS232 SemiTech Semiconductor nie chce działać

13 Oct 2005 21:22 3203 7
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • #2
  jankolo
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Na jakiej podstawie kolega twierdzi, że kabel jest uszkodzony? Z czym kolega nawiązuje komunikację poprzez port RS232C i przy pomocy jakiego programu? Czy ten program jest pisany SPECYFICZNIE dla Windows XP, czy też dotychczas kolego posługiwał się nim, ale pod systemem Windows 98?
  PS. Jeżeli moje domniemanie jest słuszne, to proszę posłuzyć sie programem UserPort.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  jankolo
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Jeżeli te same programy funkcjonują poprawnie na komputerze posiadającym porty RS232C, a nie funkcjonują z adapterem USB/RS232C, to oznacza, że ten adapter nie nadaje się do celów, do których kolega go potrzebuje. Proszę poszperać na Elektrodzie - takie tematy poruszane były wielokrotnie. Domyślam się, że kolega pracuje na notebooku. W takim przypadku rozwiązaniem jest karta PCMCIA z portami RS232C.
 • #5
  LesioL
  Level 12  
  Witam,

  przetrenuj port tym programikiem ,fcja rescan znajdzie ci po jakim numerem COM-a się zainstalował (zależnie do której dziury USB wsadziłeś), "zapalając" linie handshakingu (RTS,DTR) i zapętlając (zwierajac) rts z cts lub dtr z dsr możesz sprawdzić czy port działa.Oczywiście również możesz zapętlić tx z rx (pin 2 z 3) i nadając cokolwiek.
  W większości przypadków konwertery USB/RS chodzą bez zarzutu nawet z handshakingiem

  Pozdr.

  Artur vel LesioL
  Attachments:
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  LesioL
  Level 12  
  Dla portów udawanych przez USB nie ma możliwości (a nawet chyba potrzeby, bo nie ma UART-a) ustawiania przerwania , system robi to za ciebie. Zależnie od sterowników jakie masz , być może w zaawansowanych właściwościach urządzenia możesz jedynie wybrać numer COM-a pod którym będzie figurował konwerter , a to jakoś się przekłada na przerwania. System może automatycznie przydzielać ci nr COM-a w zależności od portu USB do którego podłaczysz konwerter.
  Program który przesłałem służy do sprawdzenia czy wogóle port szeregowy został poprawnie wykreowany i czy działa. Piszesz że Twój programik wysyła jakieś bajty ,skąd o tym wiesz? Dlatego użyj go aby wiedzieć na czym stoisz.Ale jeśli nawet okaże się że port działa, może być tak że Twój program nie będzie chciał poprawnie działać z nowym portem ,gdyż mógł być napisany w czasach kiedy nie było takich "wynalazków" , a autor napisał go "na skróty" , które się sprawdzały dla klasycznych portów opartych o UART


  Pozdr.LesioL
 • #8
  User removed account
  User removed account