Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Opel Frontera B 3.2 - Różne programy diagnostyczne pokazują odmienne kody błędów

tp.pawlus 15 Nov 2020 11:18 822 3
    tp.pawlus
    Level 6  
    Cześć, mam problem z odczytem kodów błędów w samochodzie. Stosuję interfejs ELM 1.4 lub 1.5. Protokół SAE J1850 VPW. Opel Frontera B 3.2 2001.

Istota problemu: korzystając z SDPROG, obd2crazy i coś tam jeszcze, otrzymuję odczyt błędów: P0102, P0420, P0430, P1340.
    Natomiast korzystając z Scanmaster ELM znajduję następujące błędy: P0126, P0440, P0456, P1388.
    Zaskakujące, nie? :) Blisko, ale jednak różne. Z czego to może wynikać? Który program będzie godny zaufania, albo jak to stwierdzić?

Problem w aucie to wysokie spalanie i falowanie obrotów na jałowym. Przeczyściłem przepływomierz, kable mają styk, posprawdzałem wszystkie połączenia przy MAP sensorze i czujniku ION. Wygląda, że jest ok. Ale przy zaworze podciśnienia EVAP który reguluje przepływ par paliwa zauważyłem nieszczelność - przewód był pęknięty. To by wskazywało, że Scanmaster może podawać prawdziwe kody błędów.

Macie podobne doświadczenia?
  • Helpful post
    marszałekkom
    Level 26  
    A spróbuj odłączyć któryś czujnik i sprawdź który skaner poda prawidłowy kod.
    tp.pawlus
    Level 6  
    Swietny pomysl, dzieki, tak zrobie :)
    tp.pawlus
    Level 6  
    Dokładne umycie przepływki