Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor Apple Thunderbolt Cinema 27" losowo miga. Objaw mija po kilku godzi

Apollo-SERWIS 16 Nov 2020 18:46 162 3
    Apollo-SERWIS
    Level 22  
    Posiadam monitor Apple Thunderbolt Cinema 27". Od jakiegoś czasu mam z nim problem. Monitor pracuje jako dodatkowy ekran dla iMaca. Jak uruchomię komputer, to przez jakiś czas na początku miga co jakiś czas zapalając się i gasząc obraz. W momencie tego migania komputer lekko się przywiesza na sekundę tyle razy, ile ekran się "resetuje". Objaw ten w ostatnim czasie się nasila. Najpierw problemy były przez pierwsze 10-15 minut pracy, później ustawały. Teraz nawet przez cała godzinę pracy miga, a później cały dzień pracuje bez zarzutu, aby na drugi dzień gdy siadam do pracy znów mnie irytować.
    W czym może być problem?
    [/youtube]
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    Podmienić kabel sygnałowy, jak nie pomoże to sprawdzić zasilacz, podświetlenie.
    Apollo-SERWIS
    Level 22  
    Dzięki sosarek za podpowiedź.
    Jeżeli chodzi o kabel sygnałowy, to jest w stanie perfekcyjnym, a sam komputer nigdy nie był przenoszony itd. Poza tym, po godzinie migania ekran przestaje migać i przez resztę dnia działa już bez zarzutu. Mimo nie ruszania przewodu. Myślę, że to nie to.
    Pod koniec wrzuconego przeze mnie filmu widać takie jakby artefakty w trakcie migania. Tu też pragnę zauważyć, że traci się obraz, podświetlenie widac, ze wciąż jest, tak więc i zasilanie i podświetlenie wydają się być sprawne. Może te artefakty coś więcej podpowiedzą?
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    To że kabel dobrze wygląda o niczym nie świadczy.
    Niemniej zacząć od sprawdzenia zasilacza.