Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 50PUS8804 - Uszkodzona matryca, prośba o pomoc z diagnozą lub co dalej

16 Nov 2020 21:11 807 19
  • Level 3  
    Witam

Standardowy temat czyli uszkodzona matryca w TV. Mam jednak niestandardowe pytanie. W jakim kierunku wg was pójść aby zminimalizować straty ?

1) TV uszkodzony mechanicznie wydarzenie losowe. Wszystko inne w telewizorze działa poza poniżej:
    2) Powierzchnia matrycy uszkodzona to kilkanaście cm2 więc można oglądać gdyby nie punkt 3)
    3) Po odłączeniu z gniazdka i po włączeniu ponownym podświetlenie matrycy gaśnie po około 1-2 sekundy i widać tylko szary ekran.

Co najlepiej się opłaca ? Rozważam wszystkie opcje, oddanie na części, lub próba naprawy jeśli to ma sens nawet jeśli jakość obrazu zostanie taka jaka w tej chwili.

Philips 50PUS8804 - Uszkodzona matryca, prośba o pomoc z diagnozą lub co dalej Philips 50PUS8804 - Uszkodzona matryca, prośba o pomoc z diagnozą lub co dalej Philips 50PUS8804 - Uszkodzona matryca, prośba o pomoc z diagnozą lub co dalej

Pozdrawiam
    T
  • Level 24  
    Jak długo użytkowałeś telewizor na uszkodzonej matrycy?
  • Level 3  
    Telewizor jest nowy = 2 miesiące. Awaria jest świeża = 1-2 tygodnie. Nie był uruchomiony dłużej niż kilkanaście minut w celu wykonania jakiś prostych testów czy coś da się zrobić w temacie + aby zrobić zdjęcia powyżej. Przyczyna prosta = po 1-2 sekundach od uruchomieniu (potrzebne jest wyłączenie zasilania) ekran robi się ciemno szary więc ciężko mówić o użytkowaniu w takich warunkach.
  • Level 35  
    bladum wrote:

Co najlepiej się opłaca ? Rozważam wszystkie opcje, oddanie na części, lub próba naprawy jeśli to ma sens nawet jeśli jakość obrazu zostanie taka jaka w tej chwili.

Oddanie na części, bo matryca może kosztować tyle co nowy tv.
  • Level 3  
    czy wyłączanie się podświetlenia matrycy po 1-2 sekundach od nowego uruchomienia to jest na pewno problem matrycy ? bo jeśli nie to może jest sens naprawy... nawet jeśli obraz będzie jaki będzie.
  • Level 20  
    bladum wrote:
    czy wyłączanie się podświetlenia matrycy po 1-2 sekundach od nowego uruchomienia to jest na pewno problem matrycy ? bo jeśli nie to może jest sens naprawy... nawet jeśli obraz będzie jaki będzie.
    Uszkodzona matryca nie ma z tym nic wspólnego.Mój ojciec użytkował telewizor w podobnym stanie, po umyciu matryc pęknięcie rozlało się na cały ekran.
  • Level 3  
    mietek654 wrote:
    bladum wrote:
    Uszkodzona matryca nie ma z tym nic wspólnego.

dzięki, jakiś punkt zaczepienia od czego zacząć skoro nie matryca ?
  • Level 24  
    Telewizor na dawcę.Jeśli chodzi o podświetlenie,to jest włączone i się nie wygasza,co widać na twojej fotce.Ta pierwsza z lewej z tych trzech.
  • Level 20  
    Od sprawdzenia ustawień tv lub ich zresetowania.Lecz raczej stawiałbym na uszkodzone ledy, co w philipsach jest norma...
  • Level 3  
    borg77 wrote:
    Telewizor na dawcę.Jeśli chodzi o podświetlenie,to jest włączone i się nie wygasza,co widać na twojej fotce.Ta pierwsza z lewej z tych trzech.

dzięki to może sprostuje

1) po włączeniu telewizora przez chwilę "coś" widać jak poniżej:

2) po chwili TV "gaśnie" i widzę tylko ciemno szary ekran jak tutaj na całej powierzchni.

Czy to dalej na dawce tylko ?

Dodano po 2 [minuty]:

mietek654 wrote:
    Od sprawdzenia ustawień tv lub ich zresetowania.Lecz raczej stawiałbym na uszkodzone ledy, co w philipsach jest norma...

problem w tym że mam 1-2 sekundy żeby coś na ekranie zobaczyć więc ciężko mi coś w tym kierunku zrobić... można wysłać sygnał na external display ?
  • Level 20  
    Tak jak pisał kolega wyżej.Przy uszkodzonym podświetleniu ekran byłby czarny a widać wyraźnie ze podświetlenie jest wiec uszkodzone jest co innego.
  • Level 24  
    Na dolnym zdjęciu widać,że podświetlenie nadal działa.Jest opcja,że uda się naprawić ten telewizor za sensowne pieniądze.Nie sądzę jednak,że ten pomysł przypadnie ci do gustu.
  • Level 3  
    borg77 wrote:
    Na dolnym zdjęciu widać,że podświetlenie nadal działa.Jest opcja,że uda się naprawić ten telewizor za sensowne pieniądze.Nie sądzę jednak,że ten pomysł przypadnie ci do gustu.

dzięki, a jakieś detale ? rozważam wszelkie opcje
  • Level 24  
    Musiałbyś przechować swojego philipsa około 5 lat i liczyć na to ,że w twoim modelu,lub bliźniaczych zaczną padać płyty główne i naprawy będą niemożliwe,lub po prostu nieopłacalne.Odkupisz taki telewizor ,ale ze sprawną matrycą za kilka stówek i przełożysz do swojego philipsa.Może też znajdziesz wcześniej odpowiednią matrycę w innym typie telewizora,ale to też ciężki temat.
  • Level 3  
    borg77 wrote:
    Musiałbyś przechować swojego philipsa około 5 lat i liczyć na to ,że w twoim modelu,lub bliźniaczych zaczną padać płyty główne i naprawy będą niemożliwe,lub po prostu nieopłacalne.Odkupisz taki telewizor ,ale ze sprawną matrycą za kilka stówek i przełożysz do swojego philipsa.Może też znajdziesz wcześniej odpowiednią matrycę w innym typie telewizora,ale to też ciężki temat.

dzieki, przepraszam za późną odpowiedź, ale to raczej nie jest opcja :)

mały update:

Telewizor powędrował do serwisu w którym stwierdzono uszkodzenie polaryzatora i nie wykonano naprawy ponieważ oznaczała ona wymianę matrycy. Taka opcja mnie nie interesowała więc telewizor wrócił do domu. Telewizor po powrocie z serwisu stał kilka dni nie używany (skoro nic nie naprawiono to nie włączałem go nawet), ale potem coś mnie podkusiło i go uruchomiłem.

O dziwo telewizor poza powiększoną uszkodzoną matrycą włączył się nie widziałem żadnych innych problemów z obrazem, podświetleniem, jakością kolorów, wyłączaniem się etc.. Niestety nie zrobiłem zdjęcia jak działa, ale generalnie całkowicie dobry obraz z wyjątkiem czarnego narożnika który widać tutaj poniżej.

Po kilku dniach takiej pracy dzisiaj w trakcie pracy która trwała około godziny nagle pojawiła się druga awarią którą załączam na zdjęciu. Nie ma problemów z podświetleniem, telewizor nie gaśnie, reaguje na pilota wszystko działa z wyjątkiem że obraz jest całkiem zniekształcony ale dynamicznie reaguje na zmiany sygnału TV.

Czy dalej można coś z tym zrobić ?

Philips 50PUS8804 - Uszkodzona matryca, prośba o pomoc z diagnozą lub co dalej Philips 50PUS8804 - Uszkodzona matryca, prośba o pomoc z diagnozą lub co dalej
  • Level 40  
    Jedyna rada to kupić nowy TV a ten sprzedać na części.
  • Level 3  
    dzięki,

1) a czy w chodzi w grę zakup kompatybilnej matrycy nawet jeśli o gorszych parametrach ? ten TV ma jednak dużo innych fajnych rzeczy i nie wiem czy inwestycja w tym kierunku nie jest tańsza niż nowy TV niższej klasy. Czy ktoś wie co to za matryca (model matrycy) i gdzie można poszukać zamiennika (zakładam że w Azji) ?

2) na części Philips 50PUS8804 to mówimy o jakiej kwocie ? <500 czy raczej >500... zakładam że chodzi o sprzedaż wszystkiego oddzielnie jak ktoś będzie zainteresowany. Jak to wygląda w praktyce na forum ?
  • Level 36  
    Zapomnij o matrycy, nikt tego TV nie kupi na części bo jest za nowy, części jeszcze się nie psują więc nikt tego nie potrzebuje, no chyba że stopkę :-)
  • Level 3  
    GanCegall wrote:
    Zapomnij o matrycy, nikt tego TV nie kupi na części bo jest za nowy, części jeszcze się nie psują więc nikt tego nie potrzebuje, no chyba że stopkę :-)

dzieki wielkie to już chyba wszystkie opcje, ale mam ostatnie pytanie.

Jak to jest ze po "niby naprawie" polaryzatora TV chodził świetnie kilka dni a potem nagle padł... taka jest natura awarii matryc że już jak raz pęknie to potem to będzie się powiększać i to kwestia czasu ?

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)

Tomek
  • Level 36  
    Tak bywa niestety, TV z broken screen = bin