Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Zafira C 2.0 2016 - Potrzebny skaner błędów z możliwością kasowania

17 Nov 2020 13:46 210 3
  • Level 3  
    Witam,

chciałbym zakupić czytnik błędów głównie do Opla Zafiry C 2.0 diesel z 2016 roku.
    Co miałby robić - tylko pokazać mi kod błędu i możliwość jego kasowania.
    Nie chce nic programować ustawiać przestawiać itd. Samochód na grubsze roboty i tak będe oddawał do mechanika.
    Czasami wystarczy tylko wykasować błąd, który pojawił się przez jednorazowo źle zczytany kod z jakiegoś czujnika.
    Z czasem auto pewnie będe zmienial dlatego zależy mi na urządzeniu o ile to możliwe nie dedytkowanym konkretnie w opla.
    Posiadam także babcine Fabianke 1.4 tdi z 2006 i fajnie jakby takie urządzenie też mogło zczytać coś z niej.

Reasumując
    Uniwersalny (jak sie nie da to do opla) czytnik błędów w celu jedynie identyfikacji problemu pozwalający je kasować.
    Najlepiej jakby to urządzenie było samowystarczalne czyli bez instalacji miliona aplikacji na telefonie/laptopie.

Sam znalazłem takie coś - Foxwell NT301.
    Proszę jedynie o poradę jaki sprzęt polecacie, chciałbym się zmieścic w 400zł. ( jeżeli trzeba dać 500zł a urządzenie będzie o niebo lepsze to też proszę o taką infomację).
  • Level 30  
    To może coś pokroju ELM327 na OBD2 ?
    Chodzą po 50zł nowe, łączą się po BT z telefonem i współpracują z całą masą różnistego oprogramowania instalowanego na smartfonach, od uniwersalnych pokroju Car Scaner, Torque itp które czytają "wszystko" po dedykowane pod konkretną markę które potrafią o wiele więcej lub dokładniej.
  • Level 3  
    Piasek80 wrote:
    To może coś pokroju ELM327 na OBD2 ?
    Chodzą po 50zł nowe, łączą się po BT z telefonem i współpracują z całą masą różnistego oprogramowania instalowanego na smartfonach, od uniwersalnych pokroju Car Scaner, Torque itp które czytają "wszystko" po dedykowane pod konkretną markę które potrafią o wiele więcej lub dokładniej.

Tylko niezabardzo chce sie bawić w milion programów i szukać który akurat zczyta błąd. Widziałem programik sdprog + ELM327 daje to radę?
    Widziałem tez urządzenie Multidiag Pro+ za okolo 350zł. Dużo tych urządzeń na rynku i chciałbym kupić cos do 400zł co będzie miało największą szanse na czytanie i kasowanie błędów.