Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Zafira A 2.0 TDI problem z odpalaniem po nocy

cocobongo 17 Nov 2020 16:51 1329 2
 • #1
  cocobongo
  Level 10  
  Witam czytelników.
  Objaw: auto odpala jakby na resztkach paliwa ale nie zaskakuje. Druga próba to kręci sam rozrusznik, silnik nawet nie kichnie. Tak około 10 sekund. Potem pauza drugie 10 sekund. Przy trzeciej/czwartej próbie silnik zaczyna prychać i w końcu zagada i cały dzień odpala i działa poprawnie. Paliwa jest pod korek. Kontrola świec - ok, przewodów paliwa - ok, zawór EGR - ok. Brak zapachu ropy, brak widocznych wycieków. Nie mam pojęcia, co dalej. To wygląda, jakby paliwo uciekało powoli do zbiornika. Po krótkim postoju nie zdąży uciec zbyt daleko, to pali ładnie. Po dłuższym postoju bywa, że zapali od razu, ale częściej (zwłaszcza jak jest chłodniej na dworzu) ma problem opisany powyżej. Filtr paliwa niedawno zmieniony. Ktoś mi zasugerował ponowną jego wymianę na filtr od Golfa 2, że niby dużo lepszy i nie pozwala uciekać paliwu, ale nie widzę w tym logiki, choć gość jest maniakiem zafiry i jak mało kto zna te auta od podszewki.
  Będę wdzięczny, za każdą sugestię rozwiązania problemu, szczególnie od kierowców, którzy tego problemu doświadczyli, bo nie sądzę, że jestem pierwszy...
 • #2
  robert10
  Level 14  
  Witam.. przy zafirze dti faktycznie potrafi zaciągać powietrze przez filtr. Przy wymianie filtra trzeba szczególnie zwracać uwagę na ułożenie uszczelki i oringu , również wymienić przelewy a paliwa na nieszczelnych przelewach czuć nie będzie (taki układ) , rzadko pompą zaciąga powietrze ale też się zdarza z boku śruba do blokowania tam jest podkładka , która też puszcza. pozdr.
 • #3
  cocobongo
  Level 10  
  Dzięki. Zwrócę na te szczegóły uwagę.