Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czym z Androidem zastąpić iPhone 6?

piokrza 17 Nov 2020 22:24 807 8
 • #1
  piokrza
  Level 27  
  1. Nowy/używany.
  2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
  3. System operacyjny: android, iOS, inny.
  4. Wielkość wyświetlacza.
  5. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
  6. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
  7. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
  8. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
  9. Założony budżet.
  10. Inne wymagania.
  AD1. Nowy
  AD2. Używałem smartfony LG/Maxcom/Wiko/Apple.
  AD3. jednak preferuję android
  AD4. pasuje mi rozmiar iphone 6, także nie większy
  AD5. nagrywanie vlogów
  AD6. nfc, dual sim, stabilizacja obrazu
  AD7. --
  AD8. pomieszczenia
  AD9. 1000zł
  AD10. duża pojemność pamięci na potrzeby filmów HD, duża pojemność i wydajność baterii, jakość nagrywania obrazu 1080/60fps


  Muszę kupić nowy telefon z dobrą kamerą wyposażoną w stabilizację obrazu. Obecny iphone 6 dobrze sprawuje się w nagrywaniu vlogów, zwłaszcza jeśli chodzi o rozdzielczość 1080p/60fps oraz stabilizacje obrazu, jednak zaczyna coraz bardziej słabnąć w nim bateria, a poza tym system ios nie pozwala np. na udostępnianie nfc dla aplikacji zewnętrznych innych firm, a jest mi to potrzebne do sterowania np. pralką LG. Smartfon musi być nowy i najlepiej markowy/znanej marki. Lata temu miałem jeden z pierwszych smartfonów LG i ogólnie byłem zadowolony. Natomiast w tych typowo "chińskich" markach szybko siadała bateria i aparat był miernej jakości. Jeśli chodzi o iphone kupiłem uzywany 1,5 roku temu i po roku zaczęła wysiadać bateria. Z kondycji początkowo 97% obecnie zrobiło się 74% tak że obecnie nie jestem w stanie nagrać filmu dłuższego jak 20-30 minut, a na potrzeby vloga nagrywam i 2-3 godzinne filmy.
 • #2
  OPservator
  Level 35  
  Samsung S7 + karta pamięci jaka Ci tam potrzebna.
 • #3
  paszczakq
  Level 26  
  S7 nowy ? do 1000 zł nie sądzę by było coś co spełnia te warunki jeśli chodzi o nowe . Używanego jak się trafi z dobrą baterią to jest dobra opcja .
 • #4
  OPservator
  Level 35  
  paszczakq wrote:
  Używanego jak się trafi z dobrą baterią to jest dobra opcja .

  Bateria w salonie samsunga to wymiana za grosze, w Note 8 chyba 200 zł usługa+bateria, a masz spokój na 2 lata z zapasem c:

  Jak ma być nowy, to HUAWEI P40 Lite 6/128GB, ale nie spełni wymagań co do rozmiaru.
  Coś, za coś.
 • #5
  c-y-r-u-s
  Level 16  
  POCO X3 To chyba najlepsza oferta do 850zł
 • #6
  paszczakq
  Level 26  
  To przedłużę życie mojego S7 ... o ile tak faktycznie zrobią .
 • #7
  piokrza
  Level 27  
  Kupiłem Samsung A30S 64GB bo był na promocji w mediaexpert za 668zł, w porównaniu do iphone 6 jednak ma problem z ostrością i stabilizacją przy nagrywaniu filmów w ruchu nie reguluje tego tak płynnie i często samoczynnie traci ją czy się zawiesza na nieostrym obrazie. Nie wiem czy to taka "uroda" czy usterka? A może gdzieś trzeba coś włączyć? Poza tym ekran...jest olbrzymi. Ciężko obsługuje się go jedną ręką. No i niby amoled i HD, a piksele widać... Jedynie filmy w końcu można swobodnie nagrywać w full hd wielogodzinne i bateria wytrzymuje, a pamięci starcza. No i jest szybszy.
 • #8
  paszczakq
  Level 26  
  Tak wygląda przesiadka z flagowca "a przynajmniej cenowo" na budżetówkę i to słabą . Jeśli już to mogłeś m21 brać . Tak to S7 używanego bo w swoim czasię był top sprzętem do zdjęć i filmów .
 • #9
  piokrza
  Level 27  
  Nie chciałem używki. IP6 flagowcem może był 6 lat temu..więc nie przesadzaj że jest lepszy od obecnego a30s, bo nawet filmy a30s lepsze kręci. Natomiast m21 jest jeszcze cięższy i droższy, miesiąc temu gdy kupowałem a30s on kosztował 999zł. Nie widziałem też wielkiej różnicy w parametrach, a na youtube brakowało dowodów w postaci sampli wideo by mnie skutecznie przekonać o znaczącej przewadze m.in. tego modelu nad obecnym który posiadam. A rozważałem też inne modele Samsunga w kwocie do 1000zł. Ogólnie jestem zadowolony z a30s, w tej cenie uważam że dostałem i tak dużo lepszy, markowy telefon na jaki mnie było stać niż jakieś chińskie xiaomi czy huawei mogły zaoferować.