Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta gazowa Bosch - nie można używać wszystkich czterech palników jednocześnie

KOWAKAZI 18 Nov 2020 13:45 1746 6
 • #1
  KOWAKAZI
  Level 2  
  W płycie gazowej Boscha, którą posiadam, występuje taki problem, że nie można używać wszystkich czterech palników naraz.
  Każdy z nich z osobna zapala się bezproblemowo i działa bezproblemowo z płomieniem od min do max. Gdy jeden się pali (którykolwiek) to można zapalić dowolny inny, który też działa w pełnym zakresie płomienia, ale już nie daje się uruchomić trzeciego palnika. Tzn. zapala się, ale natychmiast gaśnie po puszczeniu pokrętła (ustawionego na dowolną wielkość płomienia). Czasem zdarza się, że trzeci palnik się pali po puszczeniu pokrętła, ale po chwili gaśnie on, albo gaśnie jeden z pierwszych dwóch.

  Jedyny sposób, aby zapalić wszystkie cztery palniki jednocześnie i żeby się paliły z dowolnym płomieniem, to trzymanie wszystkich czterech pokręteł wciśniętych. Po puszczeniu dwa z nich gasną.

  Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Czy ktoś może coś poradzić?
 • #3
  brofran
  Level 40  
  KOWAKAZI wrote:
  problem, że nie można używać wszystkich czterech palników naraz
  Zbyt niskie ciśnienie gazu, lub przydławiony przepływ w instalacji zasilającej. Sprawdź w pierwszej kolejności czy nie masz przykręconego zaworu (w kuchni, lub przed licznikiem).
 • #4
  KOWAKAZI
  Level 2  
  Gaz jest z sieci miejskiej. Każdy zawór gazu jest całkowicie odkręcony: przy liczniku i w kuchni. Poza tym, jak już napisałem, gdy we dwie osoby wciskamy wszystkie 4 pokrętła i trzymająć dowolnie długi czas wszystkie palniki się palą nawet na maksa, ale wystarzy je puścić, to te palniki gasną.
 • #5
  brofran
  Level 40  
  KOWAKAZI wrote:
  gdy we dwie osoby wciskamy wszystkie 4 pokrętła i trzymając dowolnie długi czas wszystkie palniki się palą nawet na maksa, ale wystarczy je puścić, to te palniki gasną
  Wskazuje to na niesprawne zabezpieczenie przeciwwypływowe, lub źle wyregulowany skład mieszanki. Innych pomysłów nie mam.
  Tę płytę używasz od dawna, czy jest nowa?
 • #6
  wojtek1234321
  Level 35  
  Czy cały czas gasną te same palniki, czy loteria, raz jeden, raz znowu jakiś inny? Bo tego nie uściśliłeś.
  Jak ciągle te same to stawiam na uszkodzone termopary w zabezpieczeniu antywypływowym...
 • #7
  KOWAKAZI
  Level 2  
  Wszystko odbywa się losowo.

  Wygląda na to, że muszę wezwać serwis. Czy ktoś mógłby takowy polecić w Krakowie?