Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Bluetooth - Lenovo G510 Windows 10 x64

karolp96 18 Nov 2020 19:04 1149 10
    karolp96
    Level 3  
    Witajcie,
    Niestety mam problem z modułem Bluetooth w swoim laptopie. Ostatnio przy okazji aktualizacji sterowników karty graficznej, hurtem zrobiłem również inne aktualizacje przez program DriverHub. Laptop służy mi bardziej jako "komputer" podłączony do monitora zewnętrznego i stąd chciałem połączyć się wczoraj ze swoją klawiaturą Bluetooth. Oczywiście, nie działa - dostaję komunikat, że usługa Bluetooth jest wyłączona. Przeszperałem w sieci - okazało się, że to klasyczny problem przy przejściu z Windowsa 8 na 10. (Chociaż wcześniej przed aktualizacją sterowników - było ok). Przywracanie sterownika przez program DriverHub nie pomogło.

Stwierdziłem, że w sterowniku jest problem i tutaj szukałem szkopułu, ale za każdym razem gdy instalowałem inne sterowniki - to samo. Doczytałem, że do mojego komputera potrzebny jest Atheros. Instalacja, dalej ten sam problem. (Oficjalny sterownik zgodny z systemem). A gdy zacząłem się bawić w Menadżerze Urządzeń, urządzenie dopiero pokazuje się gdy włączę tryb ukrytych - i tutaj o zgrozo widzi to jako Zewnętrzne Urządzenie Bluetooth. Nie jestem pewien, ale chyba zamiast odinstalować sterownik - usunąłem urządzenie...

O zgrozo numer dwa - pokusiło mnie po przeczytaniu jednego artykułu żeby wejść w Usługi (lokalne) -> Usługa obsługi Bluetooth i tutaj chyba bardzo namodziłem. Przeczytałem artykuł, że trzeba zmienić ustawienia z Ręcznego na Automatyczne uruchamianie i zmienić logowanie na Lokalne Konto Systemowe - zamiast "To konto", które było z konkretną nazwą i hasłem, której nawet nie pamiętam. Chciałem to naprawić bo zmieniłem z Automatycznego na ręczny, ale nie jestem pewien co z logowaniem. Wzorowałem się na drugim laptopie tej samej marki etc. i nazwa użytkownika była Usługa lokalna - hasło wpisałem moje systemowe i o dziwo coś się dodało, ale nic nie działa dalej... Rozpaczliwie błagam o pomoc :) Bo czuję się bardzo głupi w tym momencie.

Przesyłam screeny
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    cysiekw
    Level 33  
    podaj vid/pid tego bt
    karolp96
    Level 3  
    BTHENUM\{dd533152-01f4-435c-abfe-984bc21a2a65}_LOCALMFG&0000

Oczywiście tego urządzenia, które mam tylko - więc wszystko jasne to na pewno nie jest to a swoje odinstalować musiałem... Da się to przywrócić?
    cysiekw
    Level 33  
    Identyfikator sprzętowy jest niezmienny więc coś źle patrzysz
    karolp96
    Level 3  
    USB\VID_0CF3&PID_3004
    USB\VID_0CF3&PID_3004&REV_0001

Mam takie dwa, miałem zapisane nazwy wcześniej bo szukałem pod to sterownik. Ale teraz już nawet nie mogę znaleźć bo nie mam żadnej pozycji Bluetooth w Menadżerze urządzeń niestety (prócz tego urządzenia zewnętrznego).
    karolp96
    Level 3  
    Nie pokazało mi żadnego sterownika od BT niestety

Dodano po 19 [minuty]:

Problem polega na tym, że w ogóle nie widzi mi modułu Bluetooth. Zniknął.
    Supercross
    Level 16  
    Aktualizacja i zabezpieczenia / Windows Update / opje zaawansowane / włącz pierwsze 3 od góry
    Wróć do Windows Update i naciśnij sprawdź aktualizacje / zainstaluj opcjonalnie
    Bródka

Level 41  
    karolp96 wrote:
    hurtem zrobiłem również inne aktualizacje przez program DriverHub

Daruj sobie takie programy. Wgraj czysty system, sterowniki według VEN i DEV urządzeń ze strony producentów układu i tak sprawdzisz czy wina leży po stronie sterów czy tez karta uległa uszkodzeniu
    cysiekw
    Level 33  
    A w biosie nie wyłączyłeś przypadkiem BT?
    Andrzej_ M
    Level 13  
    Witam!
    Mam podobne problemy na Lenovo G510 z Win 10. Zresztą na Win 7 było to samo przy innych sterach. Udało mi się wpisać na listę odbiornik TV i radioodbiornik i400s ale połączyć się z nimi już nie da:-)