Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo V320-17IKB - Brak obrazu, wysokie obroty wentylatora.

gdkj 19 Nov 2020 15:09 771 6
    gdkj
    Level 26  
    Witam.

Lenovo V320-17IKB, płyta EG521 EG522 EZ 511 EG721 NM-B452 REV:1.0
    Laptop po wciśnięciu power startuje jednak nie wyświetla obrazu po jakimś czasie wentylator wchodzi na wysokie obroty.
    Nie znalazłem zwarć na płycie, brak napięcia na cewce PL1001.
    Na początek szukam pewnych zrzutów BIOS i EC.
    Prawdopodobnie PL1001 to zasilanie rdzenia procesora wg. schematu który znalazłem
    https://drive.google.com/file/d/1YE0Mgx9Lub3BJQW3__Z5WHomR5zRbrLa/view
    Pozdrawiam.
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    Boardview do starszej rewizji płyty jest na Elvikomie: https://www.elvikom.pl/schemat-lenovo-ideapad...521-eg522-ez511-eg721-nm-b452-dis-t58225.html
    W załączniku BIOS i EC.
    Podaj pobór prądu sprzętu po uruchomieniu.
    Pozdrawiam
    gdkj
    Level 26  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Prąd po starcie buja się około 0,6A i stabilizuje na 0,57A. Oczywiście bez baterii.
    Na czuwaniu ok 20mA.
    gdkj
    Level 26  
    Mam takich więcej do roboty, w jednym przebity wymieniłem kondensator i wystartował. No i proste pomiary wykazują że ten który nie świeci ma ok 2 razy mniejsze opory na procesorze, dla przykładu tam gdzie jest VCORE w świecącym to niecałe 8ohm a w nieświecącym ok 4ohm.
    Płacz ?
    lisek
    Service technician RTV
    Dużo podobieństw (nawet numeracja cewek) można znależć w dostępnym SM pod NM-B241 NM-B242

Lenovo Ideapad 320-15IKB LCFC DG421 DG521 DG721
    platform NM-B241 NM-B242 Rev 1.0
    KabyLake-U, DDR4

Lenovo V320-17IKB - Brak obrazu, wysokie obroty wentylatora.
    gdkj
    Level 26  
    Znalazłem chwilkę na zdjęcie sterownika przetwornic procesora i opory na liniach zasilania procesora poleciały w górę (ponad 10 ohm), są teraz wyższe jak w laptopach które działają.
    Zamówię układ jeżeli klient zgodzi się poczekać. Na razie temat zostawiam otwarty.
    Pozdrawiam.

No i czekamy.

Niestety z nową przetwornicą opory spadają do tych zaniżonych i płyta zachowuje się dokładnie tak samo. Pierwszy raz bym miał tak by procesor wyglądał na przypalony ?