Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE55JU6850 brak obrazu pod¶wietlenie działa

19 Nov 2020 17:29 1764 30
  • Level 5  
    Witam po naprawie pod¶wietlenia w Samsungu UE55JU6850 przestał wy¶wietlać się obraz na matrycy. Czy mogłem uszkodzić podczas demontażu T con i należy go wymienić czy problem leży zupełnie po innej stronie ?? Gło¶niki działaj±
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 33  
    Posprawdzaj podł±czenie ta¶m do matrycy i T-con-a, a także przewód LVDS, który ł±czy płytę główn± z T-con-em.
    Jak poł±czenia s± poprawne, to pewnie Uszkodziłe¶ matrycę podczas demontażu i montażu.
  • Level 5  
    wszystkie poł±czenia dobre
  • Level 28  
    SprawdĽ napięcie zasilaj±ce t-con.
  • Level 5  
    w którym miejscu zmierzyć napięcie
  • Helpful post
    Level 14  
    na bezpieczniku

Dodano po 1 [minuty]:

Biały ceramiczny w pobliżu gniazda lvds

Dodano po 1 [minuty]:

Przed wymian± pod¶wietlenia obraz był prawidlowy, czy już były jakie¶ problemy z wy¶wietlaniem
  • Level 5  
    matryca dobrze działała
  • Level 14  
    por±zł±czaj jeszcze raz wszystkie ta¶my i posprawdzaj pod lub± pady czy który¶ się nie odkleił, i czy ta¶my były prawidłowo w gniazdach
  • Level 28  
    Na bezpieczniku ,masz oznaczone 12V.Je¶li poprawne to dobrze popatrz , powinny być oznaczone napięcia , napięcia na przetworniczkach. Poczytaj jakie s± charakterystyczne napięcia i pomierz.
  • Level 14  
    Na moje oko która¶ ta¶ma Ľle siedzi, rozł±cz lew± albo praw± ta¶mę od ticona, i sprawdz czy pojawi się obraz
  • Level 5  
    posprawdzałem poł±czenia do t con a i wszystko wydawało sie ok po wł±czeniu pokazał się taki obraz Samsung UE55JU6850 brak obrazu pod¶wietlenie działa Samsung UE55JU6850 brak obrazu pod¶wietlenie działa
  • Helpful post
    Level 14  
    Wszystko robimy delikatnie z wyczuciem, ta¶me rozł±czamy na wył±czonym tv

Dodano po 1 [minuty]:

rozł±cz na zmianę lew± i praw± ta¶mę
  • Level 5  
    tak wygl±da po odł±czeniu prawej strony (ten punkcik ¶wiec±cy na dole ekranu to wina soczewki która się odkleiła)
  • Helpful post
    Level 14  
    Wygl±da mi na uszkodzon± matrycę, ale niech się bardziej do¶wiadczeni koledzy wypowiedz±,spróbuj jeszcze podstawć ticon

Dodano po 2 [minuty]:

Ale nie przejmuj się , mogła pa¶ć tak sama z siebie, to nie Twoja wina
  • Level 5  
    Wcze¶niej 2 razy wymieniałem pod¶wietlenie w LG 42 cale, nie było problemu przy wyci±ganiu matrycy jutro jeszcze spróbuje załatwić t cona
  • Level 33  
    T-con ewentualnie mógł się uszkodzić przy niedokładnym podł±czeniu ta¶m, ale niestety wszystko wskazuje na uszkodzon± matrycę (szybę). Zastosuj porady Kolegi "agdtor" z wpisu #10.
  • Level 5  
    teraz co¶ takiego pokazało (telewizor jest do góry nogami)
  • Level 33  
    Odepnij obydwie ta¶my id±ce do matrycy od T-con-a, Wyczy¶ć zł±cza i ta¶my i jeszcze raz Podł±cz bacznie zwracaj±c uwagę, żeby ta¶my "głęboko" weszły w zł±cza zarówno w T-con-ie jak i w matrycy.
  • Level 5  
    czym je wyczy¶cić aby było idealnie ?? może być co¶ na bazie alkoholu (płyn do szyb) czy wilgna sciereczka czy może na sucho
  • Level 14  
    Brakuje którego¶ napięcia zasilaj±cego matrycę albo jest ono zaniżone , do sprawdzenia elektronika matrycy

Dodano po 1 [minuty]:

Fugonafide wrote:
    czym je wyczy¶cić aby było idealnie ?? może być co¶ na bazie alkoholu (płyn do szyb) czy wilgna sciereczka czy może na sucho

Łoo matko nieee, tylko izopopylen

Dodano po 49 [sekundy]:

Oups oczywi¶cie izopropylen
  • Level 33  
    Może być spirytus, ale ważniejsze jest ich dokładne podł±czenie (ta¶m), tak, żeby ta¶my "głęboko"
    weszły do zł±cz.
  • Level 14  
    Ale czyszczenie nic nie da nie dokładnie kolego włożyłe¶ któr±¶ ta¶mę, i co¶ się sfajczyło w matrycy, albo ładunek elektrostatyczny niechc±cy przeniesiony z obudowy lub r±k lub podłoża zrobił swoje
  • Level 5  
    jutro wszystko jeszcze raz posprawdzam
  • Level 14  
    No ok, koniecznie podstaw ticon - tylko musi być dokladnie od tej matrycy i daj znać co i jak
  • Level 5  
    Nieudało mi sie dzisiaj załatwić t cona dopiero w przyszłym tygodniu będę go miał wszystko poczy¶ciłem i nadal bez zmian brak obrazu raz nic nie pokazuje matryca a raz niebieskie pionowe pasy

Dodano po 22 [minuty]:

takie co¶ zauważyłem na ta¶mie ł±cz±cej płyte główn± z z t conem Samsung UE55JU6850 brak obrazu pod¶wietlenie działa
  • Level 14  
    Dosyć mocno przełamana przydałoby się jeszcze t± ta¶mę podmienić
  • Level 5  
    ta¶ma zmieniona usterka cały czas jest, chyba już nie warto zmieniac t cona
  • Level 14  
    Walcz kolego nie poddawaj się

Dodano po 1 [minuty]:

Podaj jeszcze tylko 12 v na ticon z odł±czonym lvds, czy będzie obraz testowy

Dodano po 48 [sekundy]:

Tcon oczywi¶cie na swoim miejscu przykręcony ¶rubkami