Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZGEMA H 9S - przy przełączaniu z Hot Birda na Astre brak sygnału przez ok 1 min

19 Nov 2020 18:59 477 14
  • Level 7  
    Zakupiłem nowy tuner 4k ZEGMA H9S i pojawił sie problem z odbiorem z Astry.
    Przy przełączaniu z hotbirda na astre trzeba czekac ok minuty aż złapie sygnał, przy przełączaniu odwrotnie jest ok. Czy to jest wina tunera czy miltiswicha (mam z firmy signal mp0912)

Marek
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Pewno wymiana konwertera pomoże.
  • Level 7  
    Dlaczego konwerter jest podejrzany?
    Miedzy konwerterem a tunerem jest multiswech , jest on bardziej podejrzany, ale z innym tunerem działał poprawnie.
  • Level 43  
    To pomiń multiswitch'a i będzie wiadomo czy z konwerterem pracuje dobrze.
    Konwerter jaki?
  • Level 27  
    LeDy wrote:
    Konwerter jaki?

Quatro!
  • Level 28  
    Multiswitch działa w oparciu o DiseqC i napięcie sterujące, oba tunery (o ile były prawidłowo skonfigurowane) musiały tak samo sterować, bo taki jest standard od lat.

Ja bym zrobił tak: Zamień podłączenie kompletów przewodów od konwerterów, a następnie zamień miejscami konwertery na antenie.

Po tej czynności pod względem logicznym instalacja nie zmieni się. Wtedy, jak na nadal na Astrze będzie problem, to znaczy, że z switchem jest coś nie tak, a jak na Hotbird, to znaczy, że z konwerterem.

Jeżeli z jakiś powodów nie chcesz lub nie możesz majstrować przy samej antenie, to po zamianie podłączeń konwerterów zamień numery portów DiSeqC w tunerze, aby kanały HB odbierał konwerter ustawiony na HB, a kanały z Astry odbierał konwerter ustawiony na Astrę. Abyś lepiej zrozumiał, napiszę, że taka właśnie instalacja jest popularna w Niemczech (Astra ma nr 1, a Hotbird, o ile jest, ma nr 2), o ile teraz masz instalację z dwoma konwerterami najpopularniejszą w Polsce (Hotbird ma nr 1, a Astra ma nr 2).
  • Level 7  
    Jak to zrobić, konwerter ma 4 wyjscia?

Dodano po 23 [minuty]:

Tak, można zmienić miejscami satelity, to jednak rodzi problemy gdyż korzystam z gotowych list kanałów i przy zamianie satelit nic nie działa.
  • Level 28  
    Właśnie dlatego, żeby listy kanałów pasowały po zamianie podłączenia konwerterów, drugą czynnością jest albo zamiana konwerterów miejscami w antenie, albo odwrócenie konfiguracji wejść logicznych DiSeqC w tunerze.
  • Level 7  
    odwrócenie konfiguracji wejść logicznych DiSeqC w tunerze

Nie rozumię , jak to zrobić?
  • Level 28  
    mbucki wrote:

Załóżmy, że w konfiguracji tunera masz ustawione, że HotBird jest na LNB1, a Astra jest na LNB2 (nie chodzi o gniazda wejściowe, bo gniazdo może być jedno, tylko o numery konwerterów w protokole DiSeqC). Chodzi o to, żeby przestawić i mieć Hotbird na LNB2 i Astra na LNB1. Nie potrafię napisać, jak to ustawia się akurat w Twoim tunerze, ale w każdym jednym tunerze idea jest ta sama.
  • Level 7  
    Zrobiłem tak i nic nie działało.
  • Level 28  
    mbucki wrote:
    Zrobiłem tak i nic nie działało.

Jak nic nie działało? Czy jednocześnie zamieniłeś podłączenia konwerterów do multiswitcha i zamieniłeś konfigurację w dekoderze? Po takiej czynności musi działać, tyle, że będziesz mieć zamienione numery konwerterów, ale to nie ma znaczenia w przypadku uniwersalnego tunera.

Jeżeli nie możesz sobie poradzić, to przywróć stan poprzedni, a potem zamień podłączenia konwerterów i same konwertery zamień w antenie.

Czy masz możliwość podłączenia innego tunera, który, jak piszesz, działał poprawnie, a swojego do innej instalacji z minimum dwoma konwerterami na Horbird i Astra?
  • Level 7  
    Do anteny mam trudny dostęp,
    zamienię satelity w multiswichu i ustawienia w dekoderze zobaczymy co się zmieni,
    będę się bawił po południu

Dodano po 1 [minuty]:

poprzedni tuner działał poprawnie, nie mam do niego dostępu oddałem w rozliczeniu
  • Level 43  
    mbucki wrote:

Albo masz oznaczenia PORT 1(A) i PORT 2(B) i trzeba je przypisać odwrotnie niż są teraz dla satelit..
  • Level 22  
    A może coś nie tak z ustawieniem sterowania przełączaniem konwerterów (diseqc/toneburst), są do tego opcje w sekcji ustawień głowic/tunerów.