Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrzewnica 15kW problem!

20 Lis 2020 08:18 441 10
  • Poziom 5  
    Witam
    Zakupiłem używaną nagrzewnicę 15kW 3-fazowa. Problem polega na tym że po podłączeniu do prądu pracuje sam wentylator a przełącznik jest na pozycji 0 Po włączeniu na pozycję wentylatora zadziałały mi wszystkie zabezpieczenia. W rozdzielni C25 i skrzynce przy drodze C20. Sprzedający twierdzi że wysłał dobra nagrzewnice.
    Nagrzewnica 15kW problem! Nagrzewnica 15kW problem!
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Do tej mocy potrzebne zabezpieczenie 40A.
  • Poziom 5  
    I to jest powodem że na pozycji "0" włącza się wentylator A na pozycji wentylatora rozlacza zabezpieczenia ? Choćby nawet by były za słabe to na pozycji 1 powinna zażywać 7.5 kW.
  • Poziom 43  
    piracik napisał:
    Do tej mocy potrzebne zabezpieczenie 40A.
    Jak to kolega obliczył :?: :cry:
    LuckY1021 napisał:
    Zakupiłem używaną nagrzewnicę 15kW 3-fazowa.
    Przy mocy zamówionej 16 kW zabezpieczenie przedlicznikowe w instalacji trójfazowej to 3 x 25 A

LuckY1021 napisał:
    ...zadziałały mi wszystkie zabezpieczenia. W rozdzielni C25 i skrzynce przy drodze C20.
    W rozdzielni spokojnie powinny wytrzymać w skrzynce mogły paść wskutek przeciążenia ale dopiero po kilku minutach lub później a nie natychmiast po włączeniu.
    Wygląda na to, że źle jest podłączony wyłącznik i w pozycji "wentylator" robi zwarcie. Rozrysuj schemat połączeń.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    vodiczka napisał:
    Jak to kolega obliczył

Faktycznie trochę popłynąłem :D

15000 / 3 / 230= 22 A dla cos 1
  • Poziom 5  
    Trochę ciężko będzie mi narysować schemat bo nie rozumiem tego. Ale postaram się jutro narysować gdzie idzie jaki kabel. A jest możliwość podłączyć bezpośrednio kable do grałem i pominąć wlacznik? Żeby tylko sprawdzić. I co to za dwa urządzenia? Może jak dowiem się do czego służą to zrozumiem jak to działa.

Dodano po 11 [godziny] 31 [minuty]:

Dodam że wlacznik robi zwarcie na każdej pozycji. Oprócz 0

Dodano po 38 [minuty]:

Zmierzylem i wyszło na to że za tym urządzeniem na środku gdzie wchodzą kable z zabezpieczenia termicznego na wejściu są fazy A na wyjściu do wlacznik nic nie ma. I już nie wyrzuca nezpiecznikow ale nie grzeje
  • Poziom 43  
    LuckY1021 napisał:
    I co to za dwa urządzenia? Może jak dowiem się do czego służą to zrozumiem jak to działa.
    Na środku jest stycznik a to na górze? Nie wiem, może drugi stycznik?
  • Poziom 5  
    To białe na górze to jakieś zabezpieczenie termiczne
    Wychodzi z niego ",termometr"
    To jest termostat a to co z niego wychodzi to rurka kapilary ( czujnika) , która podaje sygnał do termostatu .[T.M.]

Dodano po 1 [minuty]:

To przez styczniki nie przepływa prąd.
  • Poziom 43  
    Termostat to jest to małe na górze po prawej stronie, wychodzi z niego kapilara zwinięta w spiralę. Dokładnie to regulator temperatury podobny do stosowanego kiedyś w pralkach automatycznych.chłodziarko-zamrażarkach itp. W takim razie "to białe" to stycznik współpracujący z regulatorem.
    Edytowałem[T.M.]
  • Poziom 5  
    Z niego też wychodzi coś takiego. Z tylu jest napisane 100C 400 V 55A. Po zmostkowaniu styczniki nagrzewnica zaczęła pracować.
    Nagrzewnica 15kW problem!
  • Poziom 36  
    Temat się rozwija, padają różne podpowiedzi na zasadzie wróżenia ze szklanej kuli.
    Podstawą jest poznanie zasady działania urządzenia, znając to możemy poprowadzić autora tematu do próby naprawienia nagrzewnicy, chociaż może to być trudne ponieważ wnioskuję że autor nie jest elektrykiem.