Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Movandi prezentuje nowe front-endy RF dla mmWave 5G

ghost666 20 Lis 2020 11:32 324 0
 • Movandi prezentuje nowe front-endy RF dla mmWave 5G
  Maryam Rofougaran
  Firma Movandi poinformowała, że posiada obecnie kompletne portfolio gotowych do produkcji front-endów i aktywnych przemienników 5G RF we wszystkich głównych pasmach mmWave dla operatorów, którzy chcą wdrożyć 5G.

  Firma twierdzi, że jej nowa rodzina produktów, oparta na opatentowanej technologii BeamX mmWave, obejmuje teraz wszystkie główne licencjonowane pasma mmWave na rynku światowym - 24/26/28/39 GHz dla repeaterów, ORAN, małych komórek, CPE i urządzeń mobilnych.

  Maryam Rofougaran (na zdjęciu po lewej), dyrektor generalny i współzałożyciel Movandi, powiedziała: "Dzięki naszym chipsetom zaprojektowanym od podstaw z wykorzystaniem całościowego podejścia systemowego oraz z własnym projektem anten, mamy teraz kompletną rodzinę, która może w pełni zaspokaja potrzeby aplikacji mmWave 5G. W rezultacie obserwujemy duże zainteresowanie mmWave ze strony operatorów i producentów OEM w USA, Japonii i w Europie".

  Głównym wyzwaniem dla dzisiejszych wdrożeń 5G jest to, że dostępne widmo poniżej 6 GHz nie zapewnia opóźnień i przepustowości wymaganych do zapewnienia optymalnej wydajności i usług wymaganych przez zaawansowane aplikacje. Obecne sieci 5G zapewniają minimalną poprawę w stosunku do istniejących sieci 4G LTE i nie spełniają obietnicy zwiększenia zasięgu, wydajności i redukcji opóźnień w gęstych środowiskach miejskich. Aby w pełni wykorzystać wartość i zalety 5G, operatorzy muszą wdrażać rozwiązania mmWave na dużą skalę.

  Movandi odpowiada na to wyzwanie, dostarczając, pierwszy front-end mmWave RF i inteligentne aktywne wzmacniacze, które zapewniają doskonałe parametry pracy. Na przykład aktywne wzmacniacze oparte na technologii BeamX mogą zwiększyć zasięg stacji bazowych mmWave o 90% za mniej niż 40% kosztów inwestycyjnych i tylko o 10% więcej od kosztów operacyjnych istniejących technologii. Technologia BeamX zapewnia ponad 10-krotnie wyższą wydajność urządzeń klienckich niż istniejące rozwiązania 5G. Movandi informuje również, że jego rozwiązania mmWave mogą przyspieszyć wdrażanie sieci 5G o lata, zmniejszając potrzebę doprowadzania światłowodu do każdej małej stacji bazowej.

  BeamXR rozwiązuje problem ograniczeń zasięgu 5G spowodowanych charakterystyką propagacji sygnałów radiowych w pasmach częstotliwości fal milimetrowych. Fale milimetrowe nie są w stanie pokonać barier fizycznych, w tym budynków i drzew. To sprawia, że ​​trudno jest zapewnić skuteczne pokrycie również w pomieszczeniach. Brak możliwości prenikania przez obiekty oznacza, że ​​5G wymaga widoczności lub wykorzystania wiązki pośredniej. Za pomocą aktywnego routera BeamXR można wzmocnić sygnały fal milimetrowych w celu penetracji budynków lub propagacji sygnału wokół budynku. Zasadniczo system ten dystrybuuje sygnał 5G bardziej efektywnie, umożliwiając większy zasięg, jednocześnie redukując opóźnienia w trudno dostępnych miejscach.

  Chociaż firma nie ujawniła pełnych szczegółów technicznych swoich produktów, wiadomo, że kompleksowe rozwiązania mmWave obejmują chipsety RF (transceivery, konwertery i syntezatory), anteny i algorytmy zintegrowane w modułowej platformie, która zapewnia kompletny front-end dla systemów 5G. Platforma mmWave jest niezależna od pasma , dzięki czemu Movandi może współpracować z dostawcami rozwiązań 5G i operatorami na całym świecie.

  „Nadal przekraczamy granice tego, co jest możliwe, aby wdrożyć 5G mmWave efektywnie kosztowo na dużą skalę z globalnymi operatorami” podsumowuje Rofougaran.

  Źródło: https://www.eetimes.com/movandi-introduces-mmwave-5g-rf-front-end-and-active-repeaters/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10084 postów o ocenie 8353, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.