Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Współpraca NXP i Amazon obiecuje szerokopasmowy Internet dla aut

ghost666 20 Lis 2020 11:41 300 1
 • Współpraca NXP i Amazon obiecuje szerokopasmowy Internet dla aut
  Co robi Amazon w branży samochodowej? ​​Amazon Web Services (AWS) rozpoczął prace nad usługami w chmurze, dedykowanymi do nowoczesnych pojazdów.

  Firma NXP Semiconductors nawiązała współpracę z AWS, aby umożliwić producentom samochodów gromadzenie i wykorzystywanie obszernych strumieni danych generowanych przez ich własne pojazdy. Oczywiście przemysł samochodowy od dawna mówi już o połączonych pojazdach. Na przykład łączność, zainstalowana w pojazdach umożliwiła już od dawna producentom samochodów tworzenie i oferowanie usług telematycznych, takich jak OnStar firmy General Motor. Umożliwiło to również użytkownikom pobieranie aplikacji i innych treści do systemów informacyjno-rozrywkowych w pojazdach.

  "Nazwijmy je fazą I i fazą II połączonego pojazdu" powiedział Brian Carlson, dyrektor ds. Globalnego marketingu ds. Sterowania pojazdami i sieci w NXP. W fazie III nowe partnerstwo NXP-AWS ma na celu udostępnienie „danych z całego pojazdu producentom OEM” wyjaśnił.

  Ale o jakie dane chodzi? Korzystając z wydajnej, szerokopasmowej bramy w pojeździe, takiej jak układ S32G firmy NXP, producenci samochodów mogą teraz przesyłać dane z pojazdu - od "danych sensorycznych po dane algorytmiczne i behawioralne" do chmury, opisuje Carlson.

  Niektóre dane będą przetwarzane na krawędzi, bezpośrednio w pojeździe. Jednak umowa NXP-AWS otworzy drzwi dla producentów OEM do wydobywania i analizowania w chmurze wielu danych, które wcześniej nie były badane. W świecie IoT, w którym łączność odgrywa kluczową rolę, społeczność projektantów przeszła już dawno do chmury, korzystając z usług takich jak AWS czy Microsoft Azure.

  Kolejne są połączone pojazdy. "To będzie nowy trend" mówi Egil Juliussen, doświadczony analityk z branży motoryzacyjnej. Wiele prac projektowych i inżynieryjnych w tej branży przenosi się teraz do chmury, ponieważ usługi w chmurze oferują wiele narzędzi, które inżynierowie mogą wykorzystać.

  Jaki rodzaj pracy będą wykonywać inżynierowie motoryzacyjni w chmurze? Pierwszym celem ich działalności jest poprawa percepcji systemów wsparcia kierowców (ADAS) i optymalizacja algorytmów uczenia maszynowego (ML) w chmurze. W idealnym przypadku bezpieczeństwo sieci pojazdów i stan akumulatorów pojazdów elektrycznych można lepiej monitorować z poziomu chmury, korzystając z danych w czasie rzeczywistym pochodzących z pojazdów.

  W źródłowym artykule przeczytać można więcej o detalach współpracy i sektorach, które mogą na niej najwięcej skorzystać.

  Źródło: https://www.eetimes.com/nxp-amazon-deal-promises-carmakers-vehicle-wide-data/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10081 postów o ocenie 8343, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Play InternetPlay Internet
 • #2
  Jogesh
  Poziom 28  
  "danych sensorycznych po dane algorytmiczne i behawioralne" do chmury, opisuje Carlson. Inwigilacja wszystkiego. Jeszcze nagrywanie rozmów i inne. Mogą zrobić jeszcze wejście dla służb. Obecnie muszą się wykosztowywać na samochody do aranżowanych wypadków, a tak, to kilka klików i sprawa załatwiona.