Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe motoryzacyjne kontrolery LED od Maxim

ghost666 20 Lis 2020 14:18 465 0
 • Nowe motoryzacyjne kontrolery LED od Maxim
  Sterownik LED MAX25605 firmy Maxim Integrated Products umożliwia łatwe i ekonomiczne rozbudowywanie funkcji samochodowego oświetlenia LED. Oszczędza czas projektowania i zmniejsza złożoność systemu, eliminując potrzebę stosowania mikrokontrolera do sterowania światłami. Ponadto MAX25605 zmniejsza wielkość systemu nawet o 50% i obniża koszty elementów nawet o 25% w porównaniu z najbliższym konkurencyjnym rozwiązaniem.

  Sekwencyjne oświetlenie LED było stosowane wyłącznie w segmentach modeli pojazdów z wyższej półki ze względu na złożoność projektu i ograniczenia kosztowe. MAX25605 upraszcza teraz te projekty, pozwalając większej liczbie modeli ze średniej i ekonomicznej półki na przyjęcie własnych sygnatur animacji. Kontroluje prąd LED do 750 mA, w porównaniu do 100 mA w konkurencyjnych rozwiązaniach, zapewniając w ten sposób większą elastyczność w projektowaniu oświetlenia.

  MAX25605 integruje w sobie sześć kluczy, zarządza maksymalnie trzema diodami LED na przełącznik i może być połączony szeregowo z do 16 urządzeń bez potrzeby stosowania mikrokontrolera. Dzięki temu wszechstronnemu rozwiązaniu projektanci mogą precyzyjnie zaprogramować synchronizację sekwencji, kierunek oraz liniowe lub logarytmiczne ściemnianie LEDów, jednocześnie łatwo wykrywając usterki.

  Kluczowe zalety:

  * Zmniejsza wielkość systemu: oszczędność miejsca do 50% i wysoka integracja upraszcza projektowanie.
  * Niższy koszt: zmniejsza liczbę komponentów, aby obniżyć koszty koszt nawet o 25%.
  * Oszczędność czasu: eliminuje potrzebę stosowania mikrokontrolera czy programowania układu, co zmniejsza złożoność projektu i skraca czas wprowadzania rozwiązania na rynek

  "Zewnętrzne oświetlenie LED od dawna było domeną marek i modeli premium" powiedział Edward A. Sanchez, starszy analityk w Strategy Analytics. „Producenci OEM wiedzą, że kreatywne wykorzystanie zewnętrznego oświetlenia LED w samochodach natychmiast przekazuje techniczne wyrafinowanie i ambitny styl. Sekwencyjne sterowanie LED reprezentują kolejną ewolucję w stylizacji pojazdów, tworząc unikalną i atrakcyjną cechę wizualną, która ma również istotne zalety w zakresie bezpieczeństwa i funkcjonalności" podsumowuje analityk.

  Źródło: https://www.eeweb.com/maxim-integrateds-automotive-sequential-led-lighting-ic-cuts-size-in-half-and-reduces-cost-by-25/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10081 postów o ocenie 8343, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.