Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ktoś się orientuje co to jest - to sprawka myszy ?

kp. 20 Lis 2020 16:13 873 18
    kp.
    Poziom 10  
    Witam, nigdy przez kilkanaście lat nie miałem żadnych takich niespodzianek, aż tu dzisiaj na poddaszu odkryłem takie coś, pierwsza myśl, mysie odchody, ale może to jednak coś innego, ktoś z Was się może orientuje?

A może to jakiś robal coś zmajstrował, latem tego nie było więc zbytnio stara sprawa to nie jest, zapachu to też nie ma, nie mówiąc już o smrodzie jakimś.

W sumie to tylko w tym jednym miejscu jest i kilka pojedynczych "bobków" na jednej poziomej belce, nad tą wełną z foto, czyli w bliskiej okolicy, wszędzie gdzie nie spojrzeć czysto.

Czy to faktycznie myszy, czy są jeszcze jakieś opcje ?

Ktoś się orientuje co to jest - to sprawka myszy ?

blekis
    Poziom 21  
    Pierwsze foto wizualnie wskazuje na mysie bobki. Co do drugiego zdjęcia to ciężko mi powiedzieć bo nigdy ich nie oglądałem z takim powiększeniem ;)
    kp.
    Poziom 10  
    blekis napisał:
    Pierwsze foto wizualnie wskazuje na mysie bobki

Czyli jednak to mysz, w sumie wolę tą opcję niż jakąś kunę, chociaż u mnie na działce niczego takiego nigdy nie widziałem i raczej odchody kuny z tego co wyszukiwałem chyba inaczej wyglądają, a przede wszystkim zdaje się brzydko pachną.
    Romulus7874
    Poziom 28  
    Raczej nietoperz to będzie.
    kp.
    Poziom 10  
    Romulus7874 napisał:
    Raczej nietoperz to będzie

Ooo, a to by mogło być możliwe, bo nietoperze u mnie są.

Tylko pytanie jakby mógł wejść, jedną dziurę miałem wyciętą w deskach (bo dach jest deskowany pełny) na wejście z kominka wentylacyjnego i tam był pewien luz, także tam by dał radę wejść, ale na dachu jest jeszcze dachówka.
    Także musiałby gdzieś wejść pod dachówkę i tam łazić, łazić i trafić na ten otwór w deskach do kominka (swoją drogą to już go obiłem/uszczelniłem siatką od tynku).
    Czy one tak mogą łazić pod dachówką :) ?

No chyba że przez kominek się władował, w sumie nie wiem jaka tam duża szczelina jest, ale raczej chyba za mała.

Znalazłem w necie foto odchodów nietoperza i faktycznie wygląda jak to moje

Millaka
    Poziom 18  
    A ja tam bym się cieszył z nietoperza na strychu :D
    Nie dosyć że to miłe zwierzątko, to jeszcze tępi wszystkie szkodniki jakie tam się pojawią i te kilka gówienek jest tego warte.
    kp.
    Poziom 10  
    Tak masz rację ucieszyłem się bo wolę to niż myszy, ale ogólnie to jednak te kilka gówienek to teraz jest,
    a jakby miało być tego tyle że łopatą wygarniać (a to pewnie kwestia czasu), a z tej wełny to raczej ciężko, to jednak wolę żeby odpuścił to lokum :)

A popatrzeć na nie to chętnie wieczorkiem na zewnątrz mogę, jak latają :)
    kp.
    Poziom 10  
    Czy są tam ocenię inaczej, po prostu usunę te "parę" gówienek :) i za jakiś czas sprawdzę czy są znowu, czy już nie... :)
    ArturAVS
    Moderator HydePark/Samochody
    atom1477 napisał:
    Nagraj dźwięk z próbkowaniem z 96kHz, to się okaże czy tam ciągle są.

I co mu to da? Jak usłyszy max do 20kHz i jeszcze wiele zależy od mikrofonu i tego na czym odtwarza.

@kp. poczytaj; https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1854876.html Swoją drogą jak @Millaka wspomniał należy się cieszyć, a druga sprawa to nietoperz to przecież mysza wyposażona przez naturę w skrzydła :D Jeszcze kilka lat temu miałem na poddaszu (zabytkowy ponad stuletni budynek pamiętający cara) nieużytkowym całe stadko tych gryzoni. żadnych komarów, much, czy innego latającego robactwa. Administracja "wyeksmitowała" biedne zwieżaki i teraz latem jest plaga latających szkodników :-(
    kp.
    Poziom 10  
    ArturAVS No wiesz, wszystko zależy sytuacji, zabytkowy stuletni dom miał pewnie beton ewentualnie jakieś deski na posadzce, na strychu/poddaszu, to łatwiej uprzątnąć.
    W aktualnym budownictwie często jest tak zwane poddasze użytkowe gdzie na 1 piętrze sufit jest podwieszany (niektórzy przy parterowych domach nawet mają taki , betonowego stropu nie robią) i z góry ocieplony wełną, taka wełna obsrana za przeproszeniem w dużej ilości no to chyba nic fajnego, jeszcze tylko brakuje żeby dostała się tam jakaś woda i mamy gnojówkę nad głową, a czy robactwo jakieś inne wtedy się tam nie zalęgnie?

Co do komarów to ja tam w życiu komara nie widziałem, a nawet to mało istotne w tym miejscu.
    Ogólnie komarów mam mało, pewnie to zasługa że nietoperze mam na zewnątrz i tam jest ich miejsce, to jest moje zdanie i nikt mnie nie przekona że ma być inaczej :).

W swoim domu proszę bardzo, każdy może robić co chce, nawet trzymać krowę w pokoju obok, no bo to przecież może być też fajne, tak pójść do pokoju obok i udoić sobie świeżego mleka :).

A poza tym nietoperze chyba też coś tam mogą roznosić, Chińczycy nam wmawiają że Covid-19 jest od nietoperzy, tu akurat im nie wierzę, ale sam widzisz.

Coś na temat :
    "...w budynkach mogą być dokuczliwe, tworząc mniejsze lub większe skupienia (kolonie). Wścieklizna występuje u 4-6% nietoperzy. Roznoszą pasożyty: pluskwy, pchły, roztocze krwiopijne. Przykry jest też zapach nietoperzy i ich moczu. Odchody nie mają przykrego zapachu, ale ich guano stanowi pożywkę dla grzyba Histoplasma capsulatum, który wywołuje groźną chorobę ludzi histoplazmozę. Guano wabi muchy, karaczany i inne koprofagi."

Źródło: https://muratordom.pl/ogrod/porady-ogrodnicze/nietoperze-aa-hGh9-774D-5zBt.html
    atom1477
    Poziom 43  
    ArturAVS napisał:
    atom1477 napisał:
    Nagraj dźwięk z próbkowaniem z 96kHz, to się okaże czy tam ciągle są.

I co mu to da? Jak usłyszy max do 20kHz i jeszcze wiele zależy od mikrofonu i tego na czym odtwarza.

Nikt nie mówi żeby to potem odsłuchiwać.
    Tylko otworzyć w programie np. Audacity i zobaczyć widmo.
    prosiak_wej
    Poziom 34  
    Albo zmienić próbkowanie, żeby przenieść zapis w niższe pasmo.
    prosiak_wej
    Poziom 34  
    Jak nie ma? Stary jak świat Cool Edit: Menu Edit > Adjust Sample Rate.
    Awyrdonyt
    Poziom 31  
    Podłożyć folię lub blachę i co jakiś czas wyrzucać to, co na nią spadnie. Albo jak krowom w Alpach podwiesić worki łapiące to, co zazwyczaj lądowało na ziemi.
    kp.
    Poziom 10  
    Dobrze, nie ma co deliberować z blachami, foliami itp
    Tym bardziej że w Coś na temat wszystko zostało wyłożone jakie to niesie zagrożenia.

Kończąc temat chciałem bardzo podziękować koledze Romulus7874 za wskazanie tropu, nie wpadłbym na to że to nietoperz, chyba że przypadkiem bym go nakrył na gorącym uczynku :)