Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mrugajace kontrolki na zegarze przy mrozie

dzaza 21 Nov 2020 10:21 312 5
    dzaza
    Level 6  
    Witam
    Chciałabym się dowiedzieć co może być przyczyna mrugajacych kontrolek przy mrozie. Zazwyczaj dzieje się to rano przy odpaleniu samochodu po całej nocy nie użytkowania. Samochód ciężko odpala, temleratura na desce wskazuje czasem -48, a czasem +40, a wszystkie kontrolki wariuja. Problem znika po kilku minutach pracy silnika. W załączniku wrzucam filmik.
    Samochód Audi a3 2002r benzyna

prosiak_wej
    Level 38  
    Jaki samochód? Ile lat ma akumulator? Załączając film użyj przycisku Dodaj film.
    dzaza
    Level 6  

Audi a3 2002r benzyna
    kamyczek
    Level 38  
    Uszkodzony licznik , z mojego doświadczenia mogę ci powiedzieć że niebawem auto rzuci palenie bo zablokuje je immo , a jak przy tej okazji uszkodzi się oprogramowanie może się okazać że trzeba będzie wymienić nie tylko licznik ale i transpondery w kluczykach .
    dzaza
    Level 6  
    Ale dzieje się tak tylko na mrozie przy pierwszym odpaleniu auta. Potem wszystko wraca do normy. Czy gdy byłam był uszkodzony licznik nie dzialoby się tak cały czas?
    FAB 2002
    Level 19  
    Przyczyną mogą być tzw. "zimne luty" , ew. brak " dobrej masy" lub luźne wtyczki w gniazdach licznika . Trzeba zdemontować licznik i sprawdzić połączenia.