Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaka centralka pod nt1 plus 2ab

21 Lis 2020 21:56 153 7
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich. Szukalem i czytalem dużo w tematyce centralek abonenckich, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pewnie banalne pytanie.
    Na wstępie zaznaczę jeszcze, że temat dotyczy Austria operator A1.
    Jest zalozona Nt1 Plus i pod to jest podpięta na szynie S0 centralka agfeo 2x. Niestety nie ma fukcji disa a na tym mi zalezy, do tego przerywane sa czasami rozmowy telefoniczne, albo po odebraniu telefonu jest sygnal ciagly. Moje pytanie czy mozna podlaczcy centralke domowa do portu analogowego NT czy jednak pod isdn. Pytam gdyz centralki za ktorymi sie rozgladam platan prima mini/silcan ipu14 nie maja w standardzie opcji isdn i trzeba dokupic modul. Pod cetralke podpiete sa tylko zwykle telefony. I druga kwestia jezeli uzywana jest ta linia (isdn)tylko do rozmow telefonicznych, Internet jest na osobnej lini(adsl), to po co w ogole jest zalozona usluga isdn, w sensie co daje isdn jak sa same telefony tylko, bez faxu czy netu Dziękuje za wszelka pomoc
  • Pomocny post
    Moderator - Telefony Stacjonarne
    Przez Taki ISDN możesz prowadzić 2 rozmowy na raz , a nie tak jak przez PSTN jedną.
    Ja bym szukał na Twoim miejscu prostej centralki od Platana albo Slicana z ISDN.
    Odpada tez problem częsty na liniach PSTN , że telefon wewnętrzny dzwoni a abonent się już rozłączył.
    Jesli centralka IPU to trzeba by sie dogadać ze sprzedawcą co do jej wyposażenia w port ISDN.
    Jest na znanym portalu używana CXS nawet z translacją GSM taniej niz IPU

Można u operatora zamówić np. w PL 10 tzw. DDI i wtedy każdy wewnętrzny może mieć
    swój numer miejski i DISA jest niekonieczna.
    Albo zamówić kilka tzw. MSN
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Witam.
    Mając do dyspozycji ISDN, podłączając centralkę pod porty analogowe mija się z celem. Jeżeli chcesz korzystać z zapowiedzi , to ISDN idealnie się do tego nadaje. Łącze analogowe i zapowiedzi dla połączeń przychodzących będzie skutkować tym, że zaczną Ci dzwonić telefony na ,,pusto". ISDN temu zapobiega. Skoro nie chcesz inwestować w kartę nap przy centrali IPU-14, to zawsze możesz przenieść nr do operatora VoIP (o ile taka możliwość u ciebie istnieje) i uzyskać te same możliwości co przy ISDN, a nawet więcej.
  • Poziom 23  
    Polecam IPU z kartą ISDN.
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy jest mozliwe prowadzenie dwoch rozmow przez isdn nawet jesli jestylko jeden numer??
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Tak. Przy ISDN na jeden numer mogą dodzwonić się dwie osoby (lub 2 rozmowy wychodzące).