Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Seat Toledo 2 i chński kluczyk - problem z adaptacją

21 Lis 2020 21:58 177 4
  • Poziom 12  
    Witam,
    mój oryginalny kluczyk to 5FA 007 680, 433 MHz, i taki też zamówiłem.
    Seat Toledo 2 i chński kluczyk - problem z adaptacją

Kluczyk programuję według instrukcji z tego poradnika:

https://www.youtube.com/watch?v=X7oodMBoMEI

Immobilizer zaprogramował się za pierwszym razem ale za cholerę nie chce zaprogramować pilota. VCDS-lite, po wpisaniu 2 kluczy, kliknięciu "test" przyjmuje wartość, ale już po kliknięciu "save" i "ok" wraca do wartości "1" i przypisać mogę tylko oryginalny klucz.

Tak wygląda płytka:
    Seat Toledo 2 i chński kluczyk - problem z adaptacją Seat Toledo 2 i chński kluczyk - problem z adaptacją

Czy przypadkiem w miejscu, na które wskazują strzałki nie powinno być rezonatora kwarcowego?
    Jeden z padów połączony jest z nogą 2 układu scalonego, która w nocie aplikacyjnej jest opisana jako "General purpose input pin. Can be configured as an input pin for a crystal".

Dzięki za podpowiedzi
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Może źle dobrałeś pilot. Często jest tak że oznaczenia na grocie mogą zmylić.
    Najlepiej dobrać pilota po numerze modułu komfortu. Sprawdź jaki masz.
    Generalnie te chińskie Piloty to badziewie i tutaj też może byc problem
  • Poziom 12  
    CameR napisał:
    Użyj testera pilotów i sprawdź, czy pilot na 100% emituje fale radiowe na podanej częstotliwości.

Nie mam testera i nie znam nikogo kto by miał, ale metodą na radio FM/AM sprawdziłem, że jakimś tam sygnałem pilot sieje, nawet silniejszym od oryginału - może to być kwestia stanu baterii.

kruki1 napisał:
    Może źle dobrałeś pilot. Często jest tak że oznaczenia na grocie mogą zmylić.
    Najlepiej dobrać pilota po numerze modułu komfortu.

Możliwe, że źle dobrałem pilot, ale na "Ali" tylko po symbolach z oryginalnego klucza, inaczej się nie da, ale też trzeba przyznać Ci rację, że jak to u Chińczyków, czy coś zadziała to jest loteria.

Dziwne natomiast jest, że jak w VCDS-Lite próbuję zatwierdzić adaptację dwóch pilotów to on on wraca do jednego nie czekając na próbę adaptacji. Może w module komfortu jest zablokowane dodawanie innych pilotów niż ten jeden, fabryczny i jakoś to trzeba odblokować?
    Będę z lapkiem w aucie to przejrzę inne kanały w module komfortu.

Moduł komfortu to 1C0 959 799 F, podpowie ktoś jaki kluczyk podpasuje do niego?
  • Poziom 12  
    I @kruki1 miał rację, oznaczenie na kluczyku swoje a elektronika w środku swoje! Nie ten kluczyk do tego modułu komfortu!