Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai i30 1.6 90 KM 2009r - nie działa ogrzewanie

21 Lis 2020 22:20 57 1
  • Poziom 17  
    Witam
    Silnik diesla. Płyn chłodzący zmienił kolor na brzydki żółty. Praktycznie nie działa ogrzewanie, zapowietrza się prawdopodobnie. Podejrzewałem, że spaliny dostają się do obiegu wody chłodzącej. Test CO2 potwierdził przypuszczenia. Liczyłem na to że chłodnica spalin nieszczelna. Jednak po ominięciu chłodnicy objawy nie ustały, co świadczy że chłodnica spalin szczelna. Podejrzewam głowicę może uszczelkę. Trwa to już dosyć długo a problem się nie nasila. Czy macie doświadczenie z tym silnikiem? Czy może głowica pęka w tym silniku? Wada fabryczna? Przebieg oryginalny 100 tys. Przy próbach odpowietrzania układu chłodzenia zdarzają się wyrzuty płynu, co świadczy o dostawaniu się spalin. Rocznik 2009 diesel 90KM. Jeśli ktoś ma doświadczenia z tym silnikiem, dzięki z góry za info. Wiem że trzeba zdjąć głowicę by się coś dowiedzieć, dlatego przed chciałbym podpytać czy są jakieś znane wady tej głowicy lub uszczelki.
  • Poziom 30  
    Wiesz że trzeba zdjąć głowicę to jak niby to przewidzieć wróżyć?Nawet jak na uszczelce było coś widać to głowicę nie raz dawaliśmy do sprawdzenia.Tym bardziej że w silnikach śkośnych jest dużo pracy przez syfiaste łańcuchy.