Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saler Integra WRL 128 -jak zaadresowac czujki po awarii

21 Lis 2020 22:28 255 7
  • Poziom 5  
    płyta miała drugą awarię w swoim życiu / pierwsza to słynna wymiana wadliwej zainstalowanej pamięci / w drugim wypadku w pamięci wymieszała się lista urządzeń i Satel podobno naprawił, ale nie wiadomo co.

Teraz zainstalowałem powtórnie płytę. Dla pewności chciałem po wgraniu bacupu wykasować i powtórnie zaadresować urządzenia.

Czy wystarczy, żeby w konfiguracji wykasować urządzenia i powtórnie je zainstalować?
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    Witam,

Nie do końca rozumiem, po co chcesz to robić? Czy po wgraniu backupu centrala zgłasza jakieś awarie? O jakich dokładnie czujkach mówisz? Przecież czujek się nie adresuje tylko podpina pod odpowiednie wejścia, chyba że teraz je inaczej podpiąłeś, to wtedy musisz poprawić albo dodać na nowo jak chcesz. Adresujesz ekspandery (na zworkach lub dipswitchach) i manipulatory.
  • OptexOptex
  • Poziom 5  
    Dziękuję za uwagi.
    Przepraszam za nieprecyzyjny język, gdyż nie jestem specjalistą od central tylko amatorem. Jeszcze nie wgrywałem bacupu na razie podpinam płytę i kable. Zakładam, że i w backupie centrali może być coś nie tak. Dodatkowo chciałem zmienić kolejność podpinania elementów (na początek sygnalizatory, potem czujki a na końcu zdalne gniazdka, żeby nie było luk w konfiguracji - czyli zmienić ich kolejność podpinania do centrali). Mam rozwiązanie mieszane ABAX/ABAX2.

• Poziom 43  
    Jeśli chce Ci się podchodzić do każdego urządzenia, spisywać jego nr.seryjny, naruszać sabotaż...
  • Poziom 5  
    Dziękuję koledze za poczucie humoru. Myślę, że za nie warto dać Koledze 10 pkt.

A może Kolega ma inny pomysł lub doświadczenie, które pomoże ominąć/skrócić czas takiej operacji.

• Poziom 43  
    Numery możesz odczytać w DloadX, ale i tak trzeba podejść do każdego i naruszyć sabotaż w celu potwierdzenia dodania urządzenia.
  • Poziom 5  
    Słusznie Kolega prawi. Chodź pewnie jak by był kod kreskowy z boku to łatwiej i szybciej by się to załatwiło. Podobnie jak Satel by rozwiązał problem z tym gniazdem na kable (czy jak się on to nazywa).
    Przecież gdyby był odliczany od płyty - to łatwiej byłoby go serwisować. A teraz już drugi raz musiałem odłączać wszystkie kabelki (oczywiście zrobiłem naklejki na kable skąd odłączałem, żeby potem nie oszaleć). Gdyby było to rozwiązanie to by się gniazdo na kable odpinało a potem przypięto i tyle.

• Poziom 43  
    ama2 napisał:
    Przecież gdyby był odliczany od płyty - to łatwiej byłoby go serwisować

Łatwiej to na pewno by się mogło poluzować i zaczynały by się schody z serwisowaniem...